Re: Česká liga po I.B Třídy + Grafika (FM22)

63
Po remíze jsou penalty jen ve 4 krajích: Plzeňský, Ústecký, Královehradecký a Olomoucký kraj. U ostatních soutěží byly penalty vymazány. (update by se měl stáhnout sám přes Steam) Kdyby jste našli další chyby tak opět piště do komentářů.

Na fotkách stadionů stále pracuju, je to strašná piplačka a nuda a radši vždycky začnu dělat něco jinýho ( ale snad do Vánoc to bude)

64
köbe píše: 24 lis 2021, 23:13 zdarec, super práce. Upravoval jsi nejak přestupové preference? Mě v origo db chodí hodně 30+ hráčů do cz týmů, je to dost nereálné , třeba Dani Alves do Slavie a podobný co by do cz ligy nikdy nešli , hlavně na volné přestupy , třeba Slovácko dotahne v zimě 6 volnych hráčů kolem 33 let , což ten tým úplně rozjebe
taky v mym savu sel Dani Alves do Slavie a taky mi cesky tymy podepisujou spoustu nerealnych hracu, uz starsich. fm jsem nehral dlouho, ale mel jsem za to, ze ty transfery maj nejakej smysl, takhle mi to dost zazitek kazi:/

65
Na úvod, každé rozšírenie databázy je super, a treba oceniť každého kto tomu venuje kopec času, ale neodpustím si aj "kritiku" ( respe. postreh... )

Nechápem prečo v kluboch nie sú pridané legendy spred roku 1993? aspoň v rámci prvoligových klubov. Pochopil by som, ak by si sa zameral čisto na
novodobú éru, ale potom prečo sú pridané ligové tituly z 30 rokov minulého storočia?
Buď jedno, alebo druhé. Pridanie 5-10 legiend v každom väčšom klube, typu trénera Ježka, hráčov ako boli Panenka, Bican atď by nestálo za veľa času.
Taktiež otázka... áno, boli rozšírené súťaže, nečakám, že tam budú pridaní hráči, no aspoň manažérov by sa pridať mohlo...
O tom, že kluby v nižších súťažiach sú iba také "cestoviny bez omáčky", ani nehovorím... za také kluby sa ani neoplatí hrať, pretože majú s reálnymi klubmi
spoločné akurát tak meno, ale nič iné. Ani dresy, ani štadion... strašne veľa práce zaberie vytváranie hráčov a staffu, takže to ani nečakám, ale aspoň história
klubov tak 5-6 rokov dozadu by nezaškodila...
Taktiež ešte taká drobnosť... pri starších aktívnych tréneroch by bolo dobré doplniť info, že "existovali" aj pred rokom 1993...
nie je ich tak vela, ale predsa len...

Neber to ako kritiku, ale skôr o postrehy, čo by sa dalo vylepšiť, opraviť, aby bola tá databáza reálnejšia a nie je narýchlo zbúchaná

PS: Kvalita je viac než kvantita... radšej ligové súťaže do 4-5 ligy, ale potom ich spraviť podrobnejšie...

S pozdravom
Momo alias Tagaros aka "Ten čo nehovorí do vetra"

66
Momo píše: 20 pro 2021, 15:54 Na úvod, každé rozšírenie databázy je super, a treba oceniť každého kto tomu venuje kopec času, ale neodpustím si aj "kritiku" ( respe. postreh... )

Nechápem prečo v kluboch nie sú pridané legendy spred roku 1993? aspoň v rámci prvoligových klubov. Pochopil by som, ak by si sa zameral čisto na
novodobú éru, ale potom prečo sú pridané ligové tituly z 30 rokov minulého storočia?
Buď jedno, alebo druhé. Pridanie 5-10 legiend v každom väčšom klube, typu trénera Ježka, hráčov ako boli Panenka, Bican atď by nestálo za veľa času.
Taktiež otázka... áno, boli rozšírené súťaže, nečakám, že tam budú pridaní hráči, no aspoň manažérov by sa pridať mohlo...
O tom, že kluby v nižších súťažiach sú iba také "cestoviny bez omáčky", ani nehovorím... za také kluby sa ani neoplatí hrať, pretože majú s reálnymi klubmi
spoločné akurát tak meno, ale nič iné. Ani dresy, ani štadion... strašne veľa práce zaberie vytváranie hráčov a staffu, takže to ani nečakám, ale aspoň história
Taktiež ešte taká drobnosť... pri starších aktívnych tréneroch by bolo dobré doplniť info, že "existovali" aj pred rokom 1993...

Neber to ako kritiku, ale skôr o postrehy, čo by sa dalo vylepšiť, opraviť, aby bola tá databáza reálnejšia a nie je narýchlo zbúchaná

PS: Kvalita je viac než kvantita... radšej ligové súťaže do 4-5 ligy, ale potom ich spraviť podrobnejšie...

S pozdravom
Ach bože, tvůj komentář popravdě působí, že jsi se podíval na pět náhodných týmů a to bylo všechno. Takže historie od roku začátku první republiky je přidána, protože je to historie soutěží a ty tituly týmy uznávají a proto tam jsou, to že u každého týmu není přidáno 10 legend? Když to řeknu tak jak to je, jsem fanoušek Sparty a nemám páru kdo jsou legendy Slavie, Baníku, Brna nebo takových Teplic, spousta týmů ani nemá nikde na webu koho považuje za legendy a pak už je to na názoru fanouška koho považuje za legendu a přímo jsem napsal, že pokud je někdo fanoušek nějakého týmu a nesouhlasí s tím jak SI udělal legendy, ikony a oblíbené osoby tak mi může napsat jak by to změnil.
Že kluby v nižších soutěžích nemají info? Jako vážně? Všechny týmy mají správně návštěvnosti, zázemí je odlišný dle lig, velikosti města atd. , dresy jsou udělaný podle toho, co mají na webu či fb (hodně jich nic takového nemá a proto jsem strávil i 30 minut hledáním dresů), velikost stadionů je taky podle fotek či informací co jsou na netu (rozměry hřiště atd.), všechny stadiony mají správně nastavenou zeměpisnou polohu i s městy + veškerá známá klubová historie po krajské přebory + rivality mezi týmy (které jsem taky hledal složitě na netu), takže jo prvních 5 lig je udělaných pořádně... A ne není narychlo udělaná, má víc jak 300 tisíc změn a strávil jsem u ní víc jak 1500 hodin + další 100 hodin u grafiky... Kritiku beru, ale ta tvoje nemá moc opodstatnění, protože hodně věcí, co jmenuješ tam je...
Ohledně přidání manažerů, tak doopravdy nemám čas sledovat u všech víc jak 500 přidaných klubů sledovat kdy a jak se změnil personál a není to něco co považuju za důležitý.
Ve finále každý tam chce mít určitý věci, někteří chtějí hráče, další realizační týmy , přidání legend ke každému týmu, rivality, juniorské soutěže atd. Nikomu nebráním poslat mi informace o legendách a s přimhouření obou očí bych přidal třeba předseda a manažera k týmu, ale já osobně považuju jiné věci za důležité (například správné fungování ligové struktury)

67
Momo píše: 20 pro 2021, 15:54 Na úvod, každé rozšírenie databázy je super, a treba oceniť každého kto tomu venuje kopec času, ale neodpustím si aj "kritiku" ( respe. postreh... )

S pozdravom
Nezlob se, ale jsi fakt úplně mimo. Autor jasně řekl, co db obsahuje a co ne. Říct o téhle db, že je "narýchlo zbúchaná" je známkou naprosté neúcty k tomu obrovskému množství práce, naprosto nesrovnatelné se vším, co je ohledně soutěží v ČR k dispozici.
Jestli ti tam tebou uvedené věci tolik chybí (většinou podle mě naprosté podružnosti), můžeš si je snadno doplnit v editoru. Tak to dělám i já. Tenshiho db používám pro systém soutěží a organizaci, což je na celé věci to nejtěžší a sežere to nejvíc času. Jenom z toho testování by se člověk zbláznil. Sám si pak doplním hráče do té míry, jak potřebuji. Doporučuji nebýt línej a projevovat úctu k práci jiných
"Rome wasn't built in a day. But I wasn't on that particular job." Brian Clough

68
[/quote]
Nezlob se, ale jsi fakt úplně mimo. Autor jasně řekl, co db obsahuje a co ne. Říct o téhle db, že je "narýchlo zbúchaná" je známkou naprosté neúcty k tomu obrovskému množství práce, naprosto nesrovnatelné se vším, co je ohledně soutěží v ČR k dispozici.
Jestli ti tam tebou uvedené věci tolik chybí (většinou podle mě naprosté podružnosti), můžeš si je snadno doplnit v editoru. Tak to dělám i já. Tenshiho db používám pro systém soutěží a organizaci, což je na celé věci to nejtěžší a sežere to nejvíc času. Jenom z toho testování by se člověk zbláznil. Sám si pak doplním hráče do té míry, jak potřebuji. Doporučuji nebýt línej a projevovat úctu k práci jiných
[/quote]

Nechápem kde si prišiel na to, že si jeho prácu nevážim. Ako som písal, cením si každého jedného človeka, ktorý vylepšeniu obetuje čas. Nechcem aby to bolo brané ako kritika, no každý autor viac ocení, ak miesto stovky súhlasných komentárov, sa ozve niekto, kto prispeje s názorom v rámci možného zlepšenia. Ako sa už rozhodne, to je čisto na ňom, ale stále to považujem za lepšiu spätnú väzbu, miesto žiadnej... bez toho sa nikam nedá posúvať.
A po druhé, nechápem čo má s tým všetkým význam "línej" teda lenivý... "línej" som ako v čom? V rámci editoru mám bohaté skúsenosti a môžem skromne povedať, že dokážem vidieť veci, detaily, ktoré iným viacmenej unikajú. Ináč by som nemal odvahu, ani morálne právo sa ozvať.
A úcta sa neprejavuje iba tým, že pridám "smajlíka" a poviem super práca, ale že sa na databázu pozriem detailnejšie. V tých tkvie podstata databázy.
Sú experti, čo v priebehu hodiny vytvoria 150 databáz z celého sveta, ale vôbec ich netrápi, že je to iba kostra... Je to, akoby v Škodovke postavili auto iba s podvozkom, motorom čo to rozbehne a volantom.
Tensiho "Škodovka" má našťastie toho viac, no vždy je, a bude čo vylepšovať...

69
Momo píše: 20 pro 2021, 18:28
[/quote]

Nechápem kde si prišiel na to, že si jeho prácu nevážim. Ako som písal, cením si každého jedného človeka, ktorý vylepšeniu obetuje čas. Nechcem aby to bolo brané ako kritika, no každý autor viac ocení, ak miesto stovky súhlasných komentárov, sa ozve niekto, kto prispeje s názorom v rámci možného zlepšenia. Ako sa už rozhodne, to je čisto na ňom, ale stále to považujem za lepšiu spätnú väzbu, miesto žiadnej... bez toho sa nikam nedá posúvať.
A po druhé, nechápem čo má s tým všetkým význam "línej" teda lenivý... "línej" som ako v čom? V rámci editoru mám bohaté skúsenosti a môžem skromne povedať, že dokážem vidieť veci, detaily, ktoré iným viacmenej unikajú. Ináč by som nemal odvahu, ani morálne právo sa ozvať.
A úcta sa neprejavuje iba tým, že pridám "smajlíka" a poviem super práca, ale že sa na databázu pozriem detailnejšie. V tých tkvie podstata databázy.
Sú experti, čo v priebehu hodiny vytvoria 150 databáz z celého sveta, ale vôbec ich netrápi, že je to iba kostra... Je to, akoby v Škodovke postavili auto iba s podvozkom, motorom čo to rozbehne a volantom.
[/quote]

Z toho, co píšeš, rozhodně nevyznívá, že by jsi si vážil práce druhých, viz to tvoje "narýchlo zbúchaná". Budu se opakovat - autor jasně řekne, co v db je, co už nebude upravovat, ale ty stejně přijdeš s vytýkáním s prominutím kravin.
To, že dokážeš "vidieť veci, detaily, ktoré iným viacmenej unikajú" je úplně k ničemu, když nepřispěješ svojí prací. Podívat se do editoru na db, zjistit, co by jsi upravil a jít od toho pryč je jako přijít k hořícímu domu, zařvat "Hele, koukejte!" a jít pryč. To je právě ta lenost, o které píšu.
"Rome wasn't built in a day. But I wasn't on that particular job." Brian Clough

70
bluejayway píše: 20 pro 2021, 18:54
Momo píše: 20 pro 2021, 18:28
[/quote]

Z toho, co píšeš, rozhodně nevyznívá, že by jsi si vážil práce druhých, viz to tvoje "narýchlo zbúchaná". Budu se opakovat - autor jasně řekne, co v db je, co už nebude upravovat, ale ty stejně přijdeš s vytýkáním s prominutím kravin.
To, že dokážeš "vidieť veci, detaily, ktoré iným viacmenej unikajú" je úplně k ničemu, když nepřispěješ svojí prací. Podívat se do editoru na db, zjistit, co by jsi upravil a jít od toho pryč je jako přijít k hořícímu domu, zařvat "Hele, koukejte!" a jít pryč. To je právě ta lenost, o které píšu.
[/quote]

Z mého pohledu je ta kritika napsána nešťastně, určitě se to dalo napsat víc slušně, protože po přečtení zní fakt hnusně. Šlo například napsat:
Je pěkné, že je přidána ligová a pohárová historie od první republiky, ale osobně mi chybí u týmů legendární hráči a trenéři z těch dob. Máš v plánu je přidat?
Ten samí význam jenom víc slušně napsaný.
Ohledně legendárních hráčů a trenérů tak je to určitě něco, co chci přidat, ale rozhodně si nemyslím, že je to tak jednoduchý a na pár minut. Protože nejdřív je potřeba se podívat na to co je vlastně v db od SI, takže nejdřív je potřeba opravit, co tam oni dali (a že tam mají hodně chyb) a na to je potřeba znát kvalitně ten tým nebo ještě líp být fanouškem toho týmu. Pak je potřeba začít rozlišovat, kdo je brán jako legenda, kdo jako ikona a kdo jen jako oblíbenec týmu. Příklad u Sparty, ta má přímo deseti dílnou sérii o legendách klubu a jsou tam hráči z různých dob, tím je pak jasné, že tým je považuje za legendy, ale například tam chybí Rosický, který je jednoznačně legendou Sparty. Pak je tu otázka dalších slavných hráčů, co hráli za Spartu jako Nedvěd a Čech, dají se brát jako legendy Sparty nebo jenom jako ikony? Když se to porovná s ostaními legendami a například jen s Rosickým, tak bych je nanejvýš nazval ikonami.
Teď například vemu Slavii o které mám nějaké znalosti, ale určitě ne tak velké. Podívám se na jejich web a najdu tam v historii slavné hráče, trenéry a osobnosti a teď se nabízí otázka, kteří z nich jsou legendy a který by se dali nazvat jen ikonami. Například Martin Vaniak v db je veden jako legenda, ale na webu Slavie o něm není ani zmínka ve slavných hráčích ani osobnostech. Tak se nabízí otázka je tedy jen legenda nebo jen ikona?
Takže s tvrzením, že to nezabere moc času rozhodně nesouhlasím, protože si myslím, že je potřeba to dělat s citem a dívat se na to z vícero pohledů. Způsob jakým to chceš udělat bych popsal tvými slovy "narýchlo zbúchat" a tímhle způsobem db nedělám.
Ohledně tvého tvrzení, že týmy v nižších soutěžích nemají identitu fakt nevim, co říct. Doporučil bych ti porovnat například MFK Havířov v základní db a v mojí. V základu město Havířov ani není v db, tím pádem tým nemá město ani stadion. Ještě vtipnější je, že je to vlastně FK Havířov, který zanikl sloučením jeho s FK Slovan Havířov v roce 2006 a vytvořením MFK Havířov. A tohle je jen jeden příklad, týmů bez města je v základu 68 z 321, a to jsou jen bez města, pak jsou tam ty, co mají město, ale nemají stadion a víc jak půlka nemá ani nastavené dresy. To je co já považuju tým jako tým, po krajské přebory má každý tým nastavenou návštěvnost, zařízení, dresy, rivality, města, stadiony (se zeměpisnou polohou) a pokud jsem našel i správné rozměry trávníku, klubovou historií a i ligovou historii + jsem každému týmu udělal logo a fotku stadionu, takže tvé tvrzení "O tom, že kluby v nižších súťažiach sú iba také "cestoviny bez omáčky", ani nehovorím... za také kluby sa ani neoplatí hrať, pretože majú s reálnymi klubmi spoločné akurát tak meno, ale nič iné. Ani dresy, ani štadion... strašne veľa práce zaberie vytváranie hráčov a staffu, takže to ani nečakám, ale aspoň história klubov tak 5-6 rokov dozadu by nezaškodila... Kvalita je viac než kvantita... radšej ligové súťaže do 4-5 ligy, ale potom ich spraviť podrobnejšie..." je z mého pohledu naprosto nepravdivé, jediné co týmům v 3-5 lize chybí jsou hráči, personál a osobnosti týmu, to že týmy 6-8 lize nemají klubovou historii je pravda, ale všechno je v popisu...
Jinak v popisu jsem jasně napsal, že jakákoliv pomoc s legendami týmu je vítaná, protože je to něco co bych tam chtěl mít, takže kdokoliv mi může napsat přímo sem nebo soukromou zprávu nebo přes steam a můžem se o tom bavit, napsalo mi už hodně lidí ať už s problémem, že něco nevěděli jak udělat nebo nějakými nedostatky co našli v db a vždycky jsme všechno slušně vyřešily.
Takže Momo děkuju za zpětnou vazbu, ohledně přidání legendárních hráčů a trenérů co byli před 93 souhlasím, ale zbytek tvé kritiky je naprosto mimo...

71
Tak takový menší dáreček k Vánocům, fotky stadionů po I.A třídu, původně jsem to chtěl mít celý, ale bohužel jsem byl nemocný a nic se mi nechtělo dělat. Chybí pouze I.B třídy a okresy, rezervní a juniorské stadiony jsou také hotové.

https://uloz.to/file/wmmhGfbPK9U5/stadi ... SvGwpkAD==

Taková aktualizace ohledně okresních přeborů, aktuálně jsou všechny týmy vytvořeny i se všemi chybějícími městy + týmy jsou přerozděleny, takže už zbývá jen dodělat dresy, stadiony, návštěvnosti a zařázení. Změn ale celkově bude daleko víc, poprvé jsem si sám zahrál moji db na konci října a viděl jsem nějaké věci, co se mi úplně nelíbily. Takže pokud vám něco chybí v db nebo chcete něco změnit tak teď je nejlepší čas mi o tom říct.
Jinak Kakty udělal zajímavé video kde Haalanda dal do I.B třídy a je zajímavé, že úplně nebylo nejlehčí pro ten tým postoupit do ČFL.

https://www.youtube.com/watch?v=eSwjpJRcHC8

Každopádně pokud najdete nějaké chyby či nepřesnosti tak pište

75
majaman píše: 25 pro 2021, 21:09 Jj sledoval jsem, neposlal by jsi mi prosím tuhle DB s Haalandem? zkusil bych s ním taky, jinak jsem ti psal na Ytb o Ujezdu 😂😁
poslal, jasné.. ale najskôr stiahnem najnovšiu verziu od Tenshiho, nech sú tam správne tie penalty v niektorých ligách a podobne 🔥 pokúsim sa nezabudnúť, teraz cez sviatky som mimo počítača 🎄☃️
YT kanál: https://www.youtube.com/c/Kaktysk
Discord: https://discord.gg/r6cRXPjxtT

77
majaman píše: 29 pro 2021, 19:43 Tenshi tak jsem koukal proč máme v češtině problémy s ženským rodem a tím pádem s proměnnými. ženy jsou totiž v Db a to i v základní uvedeny jako muži
No já tak nějak s češtinou nemám nic společného :D, já jsem nepřidával ani nijak neupravoval žádné osoby, když se podívám do db tak tam normálně ženy vidím a žádné ženy mezi muži nevidím v ČR
Odpovědět

Zpět na „Databáze“