Re: Česká liga po I.B Třídy + Grafika (FM22)

83
majaman píše: 09 led 2022, 13:09
willi píše: 09 led 2022, 11:54 Ok. Díky :) Se mi totiž splašil v téhle DB Beauguel, tak jsem chtěl vědět, co za tím stojí :D (ve dvou různých hrách, jednou veden počítačem, podruhé mnou)
taky ti dal 30 branek v 1. sezoně, jako mně?
Ještě ne, protože mam odehráno jen 20 zápasů... ale aspiruje na to :D (akorát jsem si ho přetáhl do Ligue 1 :D )

https://abload.de/img/beaubeau2xjjq.png

84
willi píše: 14 led 2022, 22:01
majaman píše: 09 led 2022, 13:09
willi píše: 09 led 2022, 11:54 Ok. Díky :) Se mi totiž splašil v téhle DB Beauguel, tak jsem chtěl vědět, co za tím stojí :D (ve dvou různých hrách, jednou veden počítačem, podruhé mnou)
taky ti dal 30 branek v 1. sezoně, jako mně?
Ještě ne, protože mam odehráno jen 20 zápasů... ale aspiruje na to :D (akorát jsem si ho přetáhl do Ligue 1 :D )

https://abload.de/img/beaubeau2xjjq.png
taktiež hraješ za OM ? :) ja som akurat v polke sezóny a 2.miesto celkom sa darí :)

85
Tak po dlouhé době hodím malou aktualizaci jak zatím všechno vypadá. Za prvé, protože dělám výhradně na db D8 a D7 vypadá, že funguje, protože nikdo mi nepíše o nějakých chybách, tak ji už nemám v plánu nijak upravovat a proto bude volně ke stažení (link bude na první stránce nebo na konci tohoto komentáře).
V poklidu pokračuju v dodělávání základních informací k okresům (aktuálně je hotovo po Přerov, takže když si to v editoru seřadíte podle abecedy tak uvidíte kolik toho zbývá dodělat), ale další aktualizace se nebude týkat jen okresních týmů, ale i celkového předělání pyramidy a dalších věcí. Mám pocit, že už jsem to jednou psal, ale moji db jsem doslova hrál v FM21 jen 3 sezony a vůbec jsem si to neužil, protože jsem pořád jen nacházel věci, co by šli zlepšit nebo změnit 😂😂. V FM22 jsem jí vůbec nehrál (vlastně jsem FM22 prakticky nehrál, jen asi tři měsíce za Lyon), takže určitě pokud můžete tak mi pište zpětnou vazbu o tom, co byste chtěli změnit či přidat. Pro ty co mi poslali poznámky k určitým týmům, tak mám to zapsaný a bude to přidáno.
Pokud db hrajete a třeba nevíte jakou zpětnou vazbu myslím tak mám pár otázek na věci, které chci změnit, ale nejsem na 100% rozhodnutý jak to změnit nebo jestli to udělat, takže můžete trochu možná ovlivnit mé rozhodnutí 😂

- Juniorské soutěže, chcete přidat U17? případně i poháry U17
- přidat regionální akademie U16? případně udělat například speciální ligu nebo pohár pro ně nebo je přidat do U17
- některé týmy mají společné U19, udělat společnou U19 pro ty týmy? nebo hlavní tým bude mít jen vztah s tím týmem (affilation) ohledně dorostu? nebo vyšší tým hodit do ligy a nižší do nižší ligy bez vztahu
- líbí se vám aktuální poháry pro juniorky? (tzn. krajské poháry + vítězové hrají národní finále)
- přidat například další mezinárodní juniorské poháry, co se konají tady v čechách? (aktuálně je CEE Cup, All Stars Cup, Zlatý Kahan mám v poznámkách, ale nelíbí se mi, že Baník by měl mít jistou účast, protože do zbylých pohárů se týmy kvalifikují přes výsledky)
- registrace hráčů v čfl/msfl a níž, nikde jsem nenašel jestli je nějaký limit pro maximální počet registrovaných hráčů (četl jsem si stanovy fačr), takže udělat 25 jako u první a druhé ligy nebo dát 99 či jiný počet?
- registrace u juniorských lig?
- je možnost celkově změnit jak funguje celý systém s tím, že by regionální rozdělení týmů fungovalo na 100% (je to otestováno), ale problém je, že se nebude zapisovat historie a hráčské statistiky nebudou pro jednotlivé ligy, ale pro celkovou soutěž (tzn že statistiky např. pro Divize budou pro všechny a ne jako teď kdy jsou statistiky zvlášť pro DIvizi A,B,C,D,E,F). Fungovalo by to stejně jako japonská db (která je mimochodem hodně kvalitně udělaná, rozhodně můžu jen doporučit) https://community.sigames.com/forums/to ... -8122021/ Kdybyste chtěli vidět jak by to vypadalo doporučuji stáhnou a zkusit, můj názor je, že přijít o historii a osobní statistiky by byla škoda a moc pro to nejsem, protože aktuálně to regionální rozdělení funguje tak na 80-90%, ale určitě bych byl například ochotný jí potom dodělat, kdyby byl zájem
- Univerzitní Liga (no já něčemu co má 4 skupiny, kde každý hraje jen jednou proti sobě následováno semifinálem a finálem říkám pohár) s tím, že bych se první ročník držel reality a druhý potom trošku poupravil ( týmy by mohli být dány například do III.Třídy aby rozšířili počet týmů v nějakých okresech, samozřejmě by byly nastaveny jak vždy amatérské s věkovým omezením)
- Krajské poháry - přidat tam i týmy z okresů? udělat v nějakých okresech okresní poháry?

Pokud vás samozřejmě napadnou další věci na změnu tak pište, pokud by někdo chtěl začít dělat grafiku (ať už loga, stadiony, 2D dresy, 3D dresy) tak mi klidně napište a určitě vám rád do začátku pomůžu, pokud chcete dělat hráče, zaměstnance, rozhodčí nebo další věci tak mi klidně taky napište.

A tady link na db D7

https://mega.nz/file/QCxRDIRC#YUqhQV9o0 ... qPWBS4SB90

86
No wooow, skvělá práce. Jsem rád, že na tom pořád pracuješ, jen je škoda, že ty změny se asi nedají snadno přenést zpětně do FM21 že? Já sice hraju pořád jen FM21, ale dovolím si odpovědět 😉 Btw. je škoda, že sis ty odrážky neočísloval, snadněji by se o tom psalo.
  1. Juniorský systém - upřímně, netuším jak by se U17/U16 řešily, ale vycházím z toho, že jsem tu DB hrál i odspodu. Vím, že jsi tam přidal nějaké peníze, ale i tak každý tým něco stojí. A co jsem vždy řešil byl problém, abych byl alespoň na nule, mám strach, že přidání dalšího týmu by tomu u menších klubů moc nepomohlo. Zvláště ve chvíli kdy mladíci mají dorostenecké smlouvy za nějakých 5k CZK měsíčně... já osobně stejně řeším ty týmy tak, že z U19 mám de facto U18 a z béčka mám U21, ale jsem rád, že nehrajou juniorskou soutěž, ale nějakou chlapskou.

Možná budu v menšině, ale za mě je zbytečné přidávat týmy U17, stejně jako regionální akademie (ty stejně u nás reálně slouží k rádoby lepšímu tréninkovému procesu). U společných U19 bych je rozdělil, ať si je každý řeší po svém.
  2. Juniorský pohár - na ty poháry jsem se tě chtěl právě zeptat, mi totiž v FM21 chybí to národní finále vítězů KP. Pokud už to tam je, tak super. Mi osobně by to asi stačilo.
  3. Turnaje - za mě dobrý nápad, jakýkoli turnaj co se u nás hraje a ty ho přidáš je plus. A chápu i tvůj "odpor" ke Zlatému Kahanu, ale zrovna tohle je turnaj s tradicí a dobrým obsazením a jelikož je Baník pořadatel, tak je logické, že tam je vždy. Za sebe bych byl samozřejmě rád, kdyby tento turnaj byl, přestože to nevypadá, že bych si jej s Baníkem mohl v brzké době zahrát...
  4. Registrace - přiznám, že já stejně rozjel verzi bez jakýchkoli registrací, aby nebyl problém, když Béčko postoupí do druhé ligy. Za sebe říkám, že registrace můžeš klidně vynechat, ale pokud je implementuješ, asi by nebyl špatný nápad vydat i verzi úplně bez registrací.
  5. Regionální příslušnost - je otázka, jak moc je to pracné udělat, ale mě osobně děsně štve, že už nějakou sezónu po sobě hraje Dukla B v Divizi F (tedy v té nejvýchodnější). U mě se to třeba nesrovnalo, takže osobně bych klidně oželel statistiky a historii vázané na konkrétní divizi, ale bral bych tu regionální příslušnost. Chápu však, že někdo to má naopak... zase, kdyby to šlo, vydej obě verze 😂 ale ve spojení s registracemi už by to bylo o udržování 4 různých verzí.
  6. Univerzitní liga - tady jsem ti názor už napsal, za mě zbytečná soutěž a zbytečná práce.
  7. Krajské poháry - asi by nebylo špatné, kdyby se tam nějaké týmy z okresů dostaly, ale spíše bych preferoval, aby tam ideálně hrál automaticky každý tým co hraje krajskou soutěž. Ale např. v okrese FM byl dříve i okresní pohár, jehož vítěz hrál další rok krajský pohár. Jestli ty okresní poháry ještě existují nebo ne nevím, ale pro hru by to mohlo být zajímavé zpestření. Jen ať to pro tebe není zbytečně náročné.

87
Úplně nevim, jestli to jde snadno přenést, rozhodně je lehčí ze starších ročníků to dát do nových.

Finance byla jedna z věcí na co jsem zapomněl napsat. Hra je totiž celkem dost hloupá ohledně sponzorů, pokud se nenastaví v editoru žádný tak pak má tým jen hlavního sponzora a například sponzora za dresy dostane snad až v druhé lize, ale pokud se to nastaví v editoru tak potom se to obnovuje. Bohužel úplně nevim kolik je tak sponzoring za dresy v nižších soutěžích. Další věc je, že dotace na mládež jdou do milionů a ve hře je v 1. dorostenecké lize jen 500 tisíc. Takže se nabízí otázka jestli v první a druhé dorostenecké lize nezvýšit 2x nebo 3x dotace. Dál jsem si taky četl řád fačr ohledně smluv a nejnižší možná je myslím 3000 měsíčně u amatérů a 10000 u profesionálů (a to se samozřejmě dá nastavit). Ono celkově U19 bude úplně jiná, pokud nebudeš chtít mít dorost tak ho prostě nebudeš muset mít a starat se o něj. (bude to víc jako v reálu kdy nějaké týmy prostě juniorské týmy nemají)

Pokud se nepletu tak u tvého savu nepoužíváš poslední verzi. Protože v předposlední verzi přišlo Národní Mistrovství a v poslední přišla oprava těch regionů. Aktuálně stavím všechno od začátku a zatím mám jen ČFL/MSFL s Divizemi a nedějou se mi nějaký šílenosti (je to tak na 80-90% přesný), ale ta pravá zkouška přijde až s kraji😂

Zlatý Kahan přidám, mám i vymyšlený systém kvalifikace, kdy tam bude postupovat vítěz MS U19 poháru a tým z moravskoslezského kraje s nejlepším dorostem (pokud vítěz obou kritérií bude stejný tak druhý tým bude finalista MS U19 poháru), takže s tímhle pravidlem si myslím, že by tam Baník pokaždé měl být 😉.

Ono nejsem zrovna fanoušek registrací, ale naštěstí teď všechno dělám od začátku a mám to připravený tak, že během minuty to bude zrušený u každé ligy. + hráči pod 22 let se nemusí registrovat

U těch okresních pohárů je spíš problém, že ne všude je dostatek týmů. V reálu stále existují okresní poháry (celkem dost okresů ten pohár má)

A zapomněl jsem úplně na to, že SI nastavilo, že pokud ČR má 6 a méně účastníků v evropských pohárech tak se v play-off nadstavby hraje o lepší nasazení do MOL cupu 😂😂 a pokud je 7 a více účastníků tak se nehraje nadstavbová část. No správně to má být, že pokud je účastníků 4 a méně tak je to o nasazení v MOL cupu a 5-6 se má hrát o účast v evropě, takže to je taky jedna z věcí, co chci opravit

88
A jo, já pořád zapomínám, že jsem to nerozjel na poslední verzi pro FM21... až rozjedu ten Frenštát, dám zpětnou vazbu, ale obávám se, že to už ti asi bude k prdu 😂 No tak, třeba budu tu Tvou DB testovat v nějakém novějším FM 😎

Zlatý kahan - to zní poměrně dobře, z dlouhodobého hlediska by i ve hře měl být dorost Baníku nejlepším.

93
bluejayway píše: 17 úno 2022, 17:44 Malý dotaz: Jde ve tvé db nastavit v editoru, že při postupu do FNL získá klub automaticky profesionální status? Mám dojem, že v nějaké databázi tak dva roky zpátky to tak bylo.
Ono to tam je nastavený, podle typu kontraktů v lize, který jsou nastaveny jako full-time. Tým není v 1. nebo 2. lize profesionální jedině, když je ve velmi špatné finanční situaci

94
Tenshi píše: 17 úno 2022, 18:48
bluejayway píše: 17 úno 2022, 17:44 Malý dotaz: Jde ve tvé db nastavit v editoru, že při postupu do FNL získá klub automaticky profesionální status? Mám dojem, že v nějaké databázi tak dva roky zpátky to tak bylo.
Ono to tam je nastavený, podle typu kontraktů v lize, který jsou nastaveny jako full-time. Tým není v 1. nebo 2. lize profesionální jedině, když je ve velmi špatné finanční situaci
Ok, díky za info. Nastavují se detaily té změny ze semi na pro někde jinde než v "Contract Types"?
"Rome wasn't built in a day. But I wasn't on that particular job." Brian Clough

95
bluejayway píše: 18 úno 2022, 08:11
Tenshi píše: 17 úno 2022, 18:48
Ok, díky za info. Nastavují se detaily té změny ze semi na pro někde jinde než v "Contract Types"?
Z toho, co jsem viděl v ostatních db a třeba v tom jak je nastavená Anglie, tak je to čistě přes "Contract Types". Existuje ještě jedna možnost, ale ta je ohledně vypadnutí. Ta je v pokročilých pravidlech a jde o to jak dlouho bude tým profesionální po vypadnutí z ligy, ale nikdy jsem to neviděl někde použitý

96
Už před pár dny jsem aktualizoval db, aby fungovala na 22.3.0, týká se to jak steam verze tak té co je na MEGA. Funguje stále i na originální verzi.

S 22.3.0 přišel velký problém s grafikou. Protože SI v tomto updatu přidalo strašně moc nových hráčů, tak se celkové posunula ID. Proto loga ani fotky stadionů na této verzi nefungují. Když si to pustíte na originální 22.1.0 verzi (nebo jak se vlastně jmenuje) tak všechno funguje jak má. Proto je potřeba opět překonfigurovat grafiku. Bylo by dobré, kdyby se našli nějací dobrovolníci, co by byli ochotni pomoct, protože to zabere dost času. Pokud se nikdo nenajde tak potom já sám celou grafiku překonfiguruju pro verzi 22.4.0 (což by měla být poslední aktualizace)

Ohledně toho jak vypadá aktualizace s Okresními přebory. Aktuálně je ligová struktura udělaná po I.A třídy a juniorská pyramida je po divize. Veškeré týmy, co působí v okresním přeboru jsou upraveny tak jako zbytek (to je dresy, návštěvnost, zázemí, stadiony, města). Aktuálně pracuju na vylepšování věcí, co se mi úplně nelíbili jak fungovali.

Úplně nedokážu říct, co tam ve finále bude a jak co bude vypadat. Na 100% bude změněna juniorská pyramida, protože se mi v první sezoně nejdřív nelíbila a ve třetí jsem ji nenáviděl, takže ta bude dost jiná.
Další věc, co jsem testoval jestli by šlo byly týmy do 17ti let a ty jsem se nakonec rozhodnul nedělat, protože hra nemá prostě nikdy dost hráčů pro rezervu, U19 a U17.
Jedna z věcí, co je udělaná i otestovaná je správně fungující play-off ve Fortuna lize. Tohle je celkem dost vtipný a možná si toho nikdo ani nevšimnul, ale v originální db od SI je nastaveno, že když má ČR 0-6 míst v Evropě tak se hraje nadstavba s tím že týmy na 7-10 místě hrají play-off o lepší nasazení v MOL Cupu, pokud je 7 a více míst tak se ruší nadstavba. Pokud používáte moji db tak je to nastaveno stejně jen s tím, že se pokaždé hraje play-off o evropu. V nové verzi je to nastaveno jako v reálu, tedy 0-4 místa v Evropě = play-off o lepší nasazení v MOL Cupu, 5-6 míst v Evropě = play-off o nasazení do Evropy, 7 a víc míst v Evropě = ruší se nadstavba. To že to funguje můžete vidět v kariéře vašeho hráče, protože tam je použita už nová db.

Celkově nedokážu přesně určit, kdy všechno bude hotové, protože nevydám nic s čím nebudu spokojený, ale dřív jak v květnu to nevidim.

Pokud tedy budete chtít s překonfigurováním grafiky tak klidně pište ať si nějak tu práci rozdělíme

97
Uživatel na steamu jménem petr.novotny2002 mi poslal loga se změněnými ID, po zkontrolování jsem musel jen předělat konfiguráky u klubů a našel jsem pár dalších menších chyb, ale i tak mu patří velké díky za práci co udělal.
Stačí když to zkopírujete klasicky do složky s logy, původní tam můžete nechat, při spuštění nové hry pak bude záležet jakou verzi db budete používat, hra si pak vybere správný logo pack sama.

https://uloz.to/file/WmXYEJxFwjzj/logos ... yFqQyxMt==

98
DB aktualizována pro 22.4.0

Bohužel se stalo, to čeho jsem se bál a opět tam přidali nějaký hráče z tureckých nižších lig a tím pádem se posunula ID. Takže opět nefunguje grafika, pokud se někomu bude chtít a předělá to, tak mi jí prosím opět pošlete.

Jinak práce na velké aktualizaci pokračují, vonTrips zkusil aktualizovanou db z FM22 ve FM21 a funguje, takže v případě zájmu se to pak dá předělat i pro FM21.
Odpovědět

Zpět na „Databáze“