Re: Česká liga po Okresní přebory + Grafika (FM22)

24
Tenshi, jako experta na práci s Editorem se tě zeptám, zda nevíš jakým způsobem lze ovlivnit délku času, který rozhodčí nastavují během hry na konci každého poločasu ?

Protože, defaultně je to ve hře jak víme nastaveno tak, že rozhodčí nastavují čas neúměrně moc.

Napadá mě, že by to mohlo ovlivňovat nastavení hodnoty Time Keeping u rozhodčích, ale zatím jsem to nevyzkoušel.

Tak když tak dík za odpověď.

25
dreamboy píše: 25 srp 2022, 20:01 Tenshi, jako experta na práci s Editorem se tě zeptám, zda nevíš jakým způsobem lze ovlivnit délku času, který rozhodčí nastavují během hry na konci každého poločasu ?

Protože, defaultně je to ve hře jak víme nastaveno tak, že rozhodčí nastavují čas neúměrně moc.

Napadá mě, že by to mohlo ovlivňovat nastavení hodnoty Time Keeping u rozhodčích, ale zatím jsem to nevyzkoušel.

Tak když tak dík za odpověď.
Ahoj,

Tohle je myslím, přímo nastavený v enginu hry, můžeš upravit schopnosti rozhodčích, ale tím si podle mě moc nepomůžeš

26
Ten Time Keeping zatím zkoumám, těžko říct zda to má nějaký vliv. Ale měl bych pro lidi se zkušenostmi s Editorem jednu otázku:

Až teď jsem začal uvažovat nad tím, že bych některé země, konkrétně Polsko, ČR, SR, Maďarsko, Slovinsko a Chorvatsko, přeřadil Editorem z regionu Východní Evropa do regionu Střední Evropa (tam co je např. Rakousko, SRN, apod.).

Čistě hypoteticky nenapadá vás, zda to bude mít ve hře na něco vliv, nebo by to byla změna k ničemu, jen taková administrativní, či co si myslíte ? Stojí za to, to zkusit změnit ?

Dík za nějaké odpovědi.

27
dreamboy píše: 30 srp 2022, 15:12 Ten Time Keeping zatím zkoumám, těžko říct zda to má nějaký vliv. Ale měl bych pro lidi se zkušenostmi s Editorem jednu otázku:

Až teď jsem začal uvažovat nad tím, že bych některé země, konkrétně Polsko, ČR, SR, Maďarsko, Slovinsko a Chorvatsko, přeřadil Editorem z regionu Východní Evropa do regionu Střední Evropa (tam co je např. Rakousko, SRN, apod.).

Čistě hypoteticky nenapadá vás, zda to bude mít ve hře na něco vliv, nebo by to byla změna k ničemu, jen taková administrativní, či co si myslíte ? Stojí za to, to zkusit změnit ?

Dík za nějaké odpovědi.
Tak na 99% to nebude mít žádný vliv, ono tyhle regiony se většinově používají jen u preferencí přestupů u jednotlivých států ( a i to hodně málo)

30
menší update:
- u FNL nastaveno, že všechny zápasy jsou Pay Per View (v reálu to je na sporttotal.cz zadarmo, ale streamování tam nelze nastavit), páteční zápas na ČT zůstává
- nastaveny u FNL peníze za televizní práva 1 milion Kč, za zápas na ČT jsou peníze stále stejné (100 tisíc Kč na zápas, 90% pro domácí tým, 10% pro hostující tým)
- nastaveno, že týmy do 19ti let mají hrát v dorosteneckých soutěžích 3-7 den po hlavním týmu (tak nějak to nefunguje a občas funguje 😂)

31
Čau kluci, sorry za trochu OT otázku, ale fakt by mě to zajímalo. Jak tuhle databázi hrajete, aby se "dala hrát" respektive, aby čas mezi jednotlivými zápasy netrval v simulaci celou věčnost? Já nemám nikterak špatný stolní počítač, ale jakmile to zapnu dál než po divizi a načtou se mi tam všechny ty soutěže, ať už seniorské, tak dorostenecké, tak je to pro mě nehratelné. Hrál jsem od divize za Bohumín, to mě omrzelo, když jsem s dost noname týmem vyhrál ligu po 6 letech hry. Teď jsem si to chtěl dát až úplně od pralesu (hraju FM21) a fakt to nejde. Už jsem zkoušel i jen CZ a SVK ligu (na rychlost mám 5 hvězd) a stejně to simuluje prostě věčnost. Nějaká rada? Kdyžtak dík.

32
Fincek píše: 01 zář 2022, 20:19 Čau kluci, sorry za trochu OT otázku, ale fakt by mě to zajímalo. Jak tuhle databázi hrajete, aby se "dala hrát" respektive, aby čas mezi jednotlivými zápasy netrval v simulaci celou věčnost? Já nemám nikterak špatný stolní počítač, ale jakmile to zapnu dál než po divizi a načtou se mi tam všechny ty soutěže, ať už seniorské, tak dorostenecké, tak je to pro mě nehratelné. Hrál jsem od divize za Bohumín, to mě omrzelo, když jsem s dost noname týmem vyhrál ligu po 6 letech hry. Teď jsem si to chtěl dát až úplně od pralesu (hraju FM21) a fakt to nejde. Už jsem zkoušel i jen CZ a SVK ligu (na rychlost mám 5 hvězd) a stejně to simuluje prostě věčnost. Nějaká rada? Kdyžtak dík.
já to udělal tak, že jsem si po postupu z divize do MSFL vypnul vše od divize dolů a je to trochu lepší, nicméně když se hraje MOL Cup nebo je nábor, popř. konec června (a tudíž konce smluv), trvá to i tak déle ... nicméně já mám velmi slabý počítač, ostatně teď mi odešel právě kvůli FMku si myslím (nic jiného na něm nedělám a poslední dva týdny jsem to žhavil kdykoliv jsem mohl), takže to není moc směrodatné zase

možná záleží na jiných věcech a ne jen na hvězdičkách ve hře - napiš, co máš za procesor (typ, počet jader, frekvence), RAMky a jaký máš disk (stačí jestli SSD nebo klasiku), a zkušenější kluci poradí ... každopádně já aspoň to delší načítání využiju k pauze na WC nebo třeba pomyju nádobí, uklidím, nachystám si věci na další den atd., protože to za to opravdu stojí (teď jsem s Novým Jičínem ve druhé lize a je to skvělé, určitě lepší než hrát za velkokluby hned z fleku)

33
Ta hra zpracovává strašně moc dat, tak to prostě někdy se zasekne, hlavně když ti jede pár desítek lig naráz. Asi kdybys napsal, co máš v pc, tak potom řekneme jestli je problém přímo počítačem, což určitě nemusí. Další co dělá problém, že já u toho čumím na youtube, čtu zprávy, sleduju fórum atd. takže tím to taky hodně zahlcuju. Sledovat jestli ti nejedou nějaké procesy na pozadí. Občas mi windows se rozhodně uprostřed věcí stahovat aktualizace a já se pak divím, co se to zase děje a koukám na účet jestli už fakt není čas jít koupit nový PC. Jednou za čas není špatný přeinstalovat windows. Někdy se prostě windows unaví, zvlášť když stahuješ warez apod.
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

34
Kluci, díky za rady, nakonec jsem to nějak poladil, zapl to jen po kraje a když tam není tolik lig, tak to celkem sviští...
Mám ale ještě jednu (snad poslední) zvídavou otázku, asi hlavně na VonTripse, protože hraje FM 21 stejně jako já. Postoupil jsem z kraje do divize, klub se mi zpoloprofesionalizoval, byl mi udělen rozpočet na platy normálně (týdně asi 3k liber), ale smlouvy můžu pořád nabízet jen amatérské, při vyjednávání mi to nedá možnost částečného úvazku, i když mám poloprofi klub a peníze v platovém rozpočtu. Nevíš, prosím, čím by to mohlo být?

35
Fincek píše: 05 zář 2022, 00:34 Kluci, díky za rady, nakonec jsem to nějak poladil, zapl to jen po kraje a když tam není tolik lig, tak to celkem sviští...
Mám ale ještě jednu (snad poslední) zvídavou otázku, asi hlavně na VonTripse, protože hraje FM 21 stejně jako já. Postoupil jsem z kraje do divize, klub se mi zpoloprofesionalizoval, byl mi udělen rozpočet na platy normálně (týdně asi 3k liber), ale smlouvy můžu pořád nabízet jen amatérské, při vyjednávání mi to nedá možnost částečného úvazku, i když mám poloprofi klub a peníze v platovém rozpočtu. Nevíš, prosím, čím by to mohlo být?
Ještě zareagují i na to předchozí. V nastavení se podívej na detaily výpočtů. Čím detailnější, tím je zpracování reálnější ale pomalejší. Pokud chceš hru rychlejší, polaď tam detaily. Pokud se nepletu, mělo by jít nastavit i na které soutěže se to zpracování vztahuje.

U smluv je důležité, jak je to nastaveno v db. Já hned postoupil do MSFL, takže si smlouvy v divizi moc nepamatuji. Ale myslím že Tenshi tam dal částečný úvazek jen na hvězdy týmu a důležité hráče. Ostatní jsou amatéři, možná jsou v divizi všichni amatéři, to fakt nevím. Zkus se tady na fóru podívat na příspěvek k db pro fm21, tam by to mohlo být popsáno

37
dreamboy píše: 22 zář 2022, 16:16 Nevíte někdo, jestli se dá v Data Editoru nějak nastavit, ze kterých lokací lze vybírat tréninkový kemp v předsezóně pro daný vybraný tým ?

Vždy mě to nabízí jen : Kypr, Turecko, Španělsko. Rád bych tam přidal něco dalšího.

Dík za případnou radu.
V editoru jde nastavit jen časové rozmezí, kdy se kempy mají konat, lokace jsou podle mě spojené s reputací ligy a klubu, případně je nějaký hardcode u národu.

38
Já se omlouvám, že tady tento topic zaneřáďuji různými dotazy na Editor (asi bych měl založit nový, který by se týkal jen toho :) ), ale ještě jeden dotaz, prosím :

Jde někde v Editoru nastavit, ve kterých časech bude ten daný tým hrát svoje domácí utkání ? Ve který den jsem našel, ale ve který čas toho dne už jsem neobjevil.

Třeba u mě Viktorie Žižkov hraje svoje utkání neustále dopoledne v 10:15. Chtěl bych, aby hráli až odpoledne, třeba v 17:00.

Dík za odpověď.

39
dreamboy píše: 22 zář 2022, 20:16 Já se omlouvám, že tady tento topic zaneřáďuji různými dotazy na Editor (asi bych měl založit nový, který by se týkal jen toho :) ), ale ještě jeden dotaz, prosím :

Jde někde v Editoru nastavit, ve kterých časech bude ten daný tým hrát svoje domácí utkání ? Ve který den jsem našel, ale ve který čas toho dne už jsem neobjevil.

Třeba u mě Viktorie Žižkov hraje svoje utkání neustále dopoledne v 10:15. Chtěl bych, aby hráli až odpoledne, třeba v 17:00.

Dík za odpověď.
Přesný čas mám pocit nejde nastavit (přísahal bych, že ve starších verzích editoru to bylo možné, ale 100% nevim), jde jen nastavit den a ten čas je podle mě hardcode, pokud chceš, aby Žižkov nehrál v 10:15, tak stačí jen u jeho týmu zrušit Weekend home match day, pak by se to mělo čistě řídit jen nastavením ligy.

40
Zdravím opět všechny,

menší update o tom jak vypadá práce na databázi. Pomalu jsem začal pracovat na databázi pro sezonu 22/23, která pak půjde snadno importovat do FM23 a nebudu potom s tím mít tolik práce. Aktuálně už jsou popřehazované týmy tak, jak jsou v sezoně 22/23, byly vytvořeny i chybějící týmy do okresů (je ještě třeba je upravit) a taky mám rozdělané přepracování reputací týmů, protože jsem zjistil, že sponzoring ovlivňuje nejen reputace ligy, ale i reputace týmu a protože mi přišlo, že týmy v ČFL/MSFL a Divizi mají strašně malé reputace oproti týmům v druhé lize, tak jsem se rozhodnul to změnit.
Asi jedna z otázek je co bude dál? Aktuálně určitě III.třídy neplánuju dělat, protože věřím, že po tu II.třídu je to tak akorát, pokud chcete hrát za někoho kdo je ve III. nebo IV.třídě tak si ten tým lehce můžete vyměnit a dát si třeba do začátku -200 tisíc (že jste si třeba koupily licenci od jiného týmu). Celkově se teď chci nejvíc soustředit na vyladění financí a sponzoringu, společně se zlepšením ČFL/MSFL a Divizí, kde bych chtěl doplnit rekordy jednotlivých soutěží (nejvíc diváků, nejvíc branek v zápase atd.) .
Další věcí jsou pak hráči pro týmy ČFL/MSFL a Divizí, aktuálně se kvůli nedostatku lidí udělá jen třetí liga a pak se uvidí. Ohledně hráčů bych ještě chtěl přidat do týmů od krajů dolů známější hráče, co hrávali v lize nebo cizině, co už hrají jenom amatérsky, je to něco co jsem chtěl udělat už pro FM22, ale nakonec nezbyl čas. Tak klidně sem do komentářů pište známé hráče (nebo bývalé ligové hráče), co už jenom hrají amatérsky.
uvedu příklad:

Červené Janovice - Tomáš Řepka, Roman Bednář, Martin Jiránek
Vigantice - Milan Baroš

Hráčům nastavím, že ukončili profesionální i poloprofesionální kariéry a pomocí budoucích plánů se dá říct je zamknu v daných klubech.

Poslední věcí je, že já osobně si rozhodně FM23 kupovat nebudu, protože mě celkově víc baví práce s editorem než hraní samotné hry 😂😂 a taky věřím, že za veškerou práci, co dělám si aspoň zasloužím přispět na tu hru, to je jediné o co kdy budu žádat, ostatní bude vždycky zadarmo. Se zkušeností z minulých let a přípravou kterou udělám během října věřím, že je možné mít db ve FM23 do 2-3 dnů od vydání editoru (pokud všechno bude fungovat jako letos).

A úplným závěrem chci říct, že jsem začal pracovat i na vytváření jiných soutěží, tak aby byly kompatibilní s jakoukoliv jinou databází a aby taky byly udělané kvalitně. Aktuálně mám hotové Japonsko , Macau a Filipíny , všechny tři databáze jsou dost přesné ohledně pravidel a rozpisů zápasů, každá ta soutěž je něčím zajímavá, takže jim když tak dejte šanci.
Pokud vás napadá nějaká další liga nebo stát, který byste chtěli mít kompatibilní ať už s českou db nebo jinou větší db tak taky klidně piště do komentářů a kdo ví, třeba se mi daný stát zalíbí a vytvořím ho.
Odpovědět

Zpět na „Databáze“