[FM23]FK Litoměřicko vol. 2 - Epizoda 9

1
Obrázek
Tento obrázek byla věc, která mě napadla jako první.

Měl jsem v hlavě plno nápadů. Dokonce jsem rozjel dva pokusy s jiným scénářem. Ale jelikož jsem se takhle jednoho večera (skoro každého večera) válel u televize a projížděl na mobilu fmseries.cz a viděl kancl vonTripse, Luckymana (ten hlavně) a Pajinose, tak jsem se rozhodl, že zůstanu u toho, co mi je nejbližší. Česká republika, rodné město a krásné bezproblémové české fotbalové prostředí.
Dalším faktorem bylo, že během toho ležení jsem se rozhodl podpořit drobným příspěvkem Tenshiho databázi. A protože kupovaní si lístků na koncerty a akce, na které stejně nejdu, protože nesnáším lidi, dělám dost často, tak tentokrát se chci tohoto zúčastnit, opět. :-)
Obrázek
Takže se opět potkáme na fotbalovém stadionku u Kauflandu v Litoměřicích.

Nějakou historií vás nebudu zatěžovat. Jsme na soutoku Ohře a Labe, bývalé královské město a měli jsme povolení vařit pívo ve středověku, kdy pak teda pivovar ležel dlouho ladem a teď se snaží na tradici opět navázat. Nikdy jsem to nepil, neřeknu jestli je to lepší než Ostravar, ale vodu z jímky snad nemají.

Zajímavé osobnosti z LTM:
Jiří Macháček, moje láska, kdybych byl holka. Dodnes pamatuji jak na koncert vzal na podium svojí mámu s tátou a zakřičel na tátu, že děkuje, že opíchal mámu a může tu být!
Zemřel zde K.H. Mácha, básník doceněný až po smrti. Strašný žárlivec a zároveň sukničkář.
Felix Holzmann, jeho dcera mě učila na základní škole angličtinu :-)
Josef Jungmann, filizof a spisovatel, učitel na místním gymnáziu, na které jsem také chodil a je po něm pojmenované
Milan Hnilička, ten něco chytil a vyhrál nějaký MS v hokeji, člen hokejového Nagana, kdy si nezachytal ani minutu
Martin Škoula, který jako jediný zatím dovezl Stanley cup do Litoměřic

Zajímavá místa:
Máme docela hezký náměstí se říká, docela i velké. Bohužel je z něj momentálně spíš parkoviště.
Máme dva mosty, takže se přes řeku můžete dostat, i když se ten druhý opravu. Druhý je pojmenovaný po gen. Cháberovi, který dožíval svůj život zde. A na návrh mého otce! je most po něm pojmnenován.
Okolí je taky hezký kopcovitý kraj, žádná jihomoravská placka. Jako dřívější konzument trávy atd, tak výletů někam na vyhlídku na brko je zde až až.
Jen nejezdit do Lovosic, tak má budoucí prezident obrovskou fabriku na hnojiva a díky tomu si občas můžeme čichnout i nějakého toho čpavku, co unikne. :-)
Obrázek

Obrázek
FK Litoměřicko

Obrázek
Rychlá historie klubu
Fotbal se začal hrát v Litoměřicích v roce 1919 pod hlavičkou SK Litoměřice. V průběhu II. světové války se název klubu změnil na Mrazírny Litoměřice. Od roku 1952–1993 klub nesl název TJ Slavoj Litoměřice.
Od svého založení se v Litoměřicích hrála kopaná pravidelně na úrovni krajských soutěží. Největším úspěchem v minulém století bylo působení v Divizi, nejprve v letech 1970–1972, potom v letech 1975 - 1995.
V následující sezoně 1994–95 sestoupil z Divize do Krajského přeboru, kde hrál tři sezony, aby v roce 1998 postoupil zpět do Divize. Zde hrál pět sezón a v roce 2003 sestoupil opět do Krajského přeboru.
V roce 2016 došlo k významné historické změně v podobě sloučení týmů Litoměřic a Pokratic a k přijetí nového názvu FK Litoměřicko. V tomto roce se také téměř dvojnásobně rozšířil počet týmů a poprvé v historii se zde začala kopat třetí liga, ČFL.
V ČFL to nebyla žádná tragédie, 7. místo, ale peníze se rozkradly, nové se nesehnaly a tak se opět tým stěhoval do krajského přeboru.
Rok 2020/2021 se nedohrála kvůli pandemii a ročník následující už tolik nebyl zasáhnut a tým Litoměřicka skončil 4., daleko za postupem.

A zde bude pokračovat má kariéra.

Cíle krátkodobé: co nejdříve se dostat do třetí ligy (tj. dva postupy) s tím, že maximálně ztratit jeden ročník, kde nepostoupím.

Cíle dlouhodobé: postupně se ve třetí lize etablovat a pomalu pomýšlet na druhou ligu, kde si myslím, že už to bude to pravé ořechové a měl by se ze mě stát profesionální tým, výrazné zlepšení reputace a samozřejmě začít přivádět zajímavá jména, hlavně nějaké talentované mládí. A vydržet co nejdéle psát tento kanclíček.

Nereálné cíle: vítězství v Lize mistrů, můj asistent manažera bude Kai Havertz, do akademie mi přijde kluk, který jednou získá Zlatý míč :-)

Tentokrát jsem ještě na nic nehrábnul, akorát jsem zapnul hru, naloadoval vše podstatné a prošel si, co bude potřeba jako první. Takže hned jak se dostanu k PC na delší čas, tak to rozjedu a zkusím sesmolit něco třeba po půlce sezony, ale jinak se budu snažit pokračovat v partech po každé sezoně. V práci ještě tak 14 dní pekla, směn na 55 hodin týdně a bude pohodička.
Obrázek
Obrázek
Jo vole, zkopíroval jsem to úplně stejně jak Pajinos před rokem. Doplnil jen nějaké informace. A hlavně jsem se tímhle trošku zaháčkoval, že tohle psát musím a opět si to nerozmyslím :-) Takže hurá na útok na první ligu!! Sám se těším až to porovnám jak hru samotnou, tak mé úspěchu s neúspěchy :-)

Ale jelikož to píšu v momentě, kdy zjišťuju, že něco dopadlo na Polsko, tak snad stihnu pár partů :-) Buďte na sebe hodní a mějte se rádi.
Naposledy upravil(a) dexter07 dne 18 črc 2023, 20:21, celkem upraveno 10 x.
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

Re: FK Litoměřicko vol. 2 - Úvod

2
Tak s novým ročníkem se začnu socializovat i já a budu tu podrobně sledovat nové kanclíky starých FMkářů...
Díky za info, že už rusákům začíná jebat. Doteď jsem byl zahleděný do monitoru.
Hodně štěstí a snad vyjde aspoň jeden z nereálných cílů (třeba ten Kai by za nějakých 15 sezón šel) :D

Re: FK Litoměřicko vol. 2 - Úvod

3
tak jsem rád, že jsem byl jedním z faktorů u rozhodování a že tu opět máme Litoměřice ... ten Ostravar není zrovna měřítko kvality (jako pořád lepší, než české patoky, ale objektivně má dobrou dvanáctku a Mustanga, desítka je hodně sladká a tudíž slabší), to spíše Radegast :D ale to jsem odbočil - k těm osobnostem, mohl jsi ještě napsat, s kým Škoula ten SC vyhrál, aby to bylo top :P

hodně zdaru!

PS: asi napíšu petici, že až ti postaví nový stadion, chci aby se jmenoval "U Kauflandu" :D :D :D
Obrázek

Re: FK Litoměřicko vol. 2 - Úvod

5
luckyman píše: 16 lis 2022, 08:55 Paradááááá 👏
Ale hneď v úvode máš u mňa veľký mínusový bod, keďže si ma nezaradil medzi kancelársku elitu vonTripsa a Pajiho. Budeš mať čo robiť, aby si si to u mňa vyžehlil 😂
podle mě jsi se jen přehlédl :D
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

Re: FK Litoměřicko vol. 2 - Úvod

6
Tak horší než Ostravar je asi jenom Budvar 😂 Ostatně ani tady u nás moc lidí Ostravar nepije (i když už se teda hodně zlepšíl, údajně...).
Každopádně držím palce ať ti to vydrží co nejdýl a můžeš porovnávat své (ne)úspěchy z FM22, to bude na celém kanclu ze začátku to nejzajímavější 😉👍

Btw. Lucky, ty jsi rozhodně kancelářská elita 😉

Re: FK Litoměřicko vol. 2 - Úvod

7
Se vším svým zapřením, tak budvar33 se pít dá. Dokonce když jsem byl v pivovaru Starobrna a nedal jsem si vyloženě tu desítku, tak i ty jejich speciály byly fajn. Tak až budu v LTM, tak nakoupíma pošlu vám balíčky s plechovkou :-D
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

Re: FK Litoměřicko vol. 2 - Úvod

11
Díky všem za komentáře, ale musím se omluvit, že to tak trvá. Bohužel stále mám práce až až a nestíhá. Svůj volný čas po večerech věnuji důležitějším věcem jako je MasterChef, Studio ČT Sport, četbě ruské literatury a Call of duty Warzone s kamarády ze světa.

Věřím, že do příštího víkenu bych mohl dohrát sezonu a začít psát! Věřte, není to je planý pokus o kancl.
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

Re: FK Litoměřicko vol. 2 - Úvod

12
Obrázek
Zamyšlení nad sebou a kam to celý povede

Obrázek
Jako milovník vína otevírám lahvinku bílého a nemyslím tím, že se v tom vyznám, ale rád ho kalím přímo z flašky na prase. Během tahání žluté camelky přemýšlím jestli něco nezměnit, ale bojím se, že by se to pak neslo spíš deníkem a to nejsem chopen zajistit dlouhodobě, ale třeba sem tam si z toho trošku budu dělat srandu. Neprocházím zrovna nejlehčím obdobím a moje obrana proti zhroucení je všechno zlehčovat a dělat si z toho prdel. Zákazníci a velkoodběratelé by mohli povídat, a že těch stížností jsem si už vyslechl. Až uvidíte auta Cetinu nebo o2, tak jim koukněte po čem jezdí. Jo s tím jsem se sral posledních 14 dní. Jako před rokem s ČP, ale to bylo ještě horší, protože komunikace s poštou je asi jako jejich dodávání balíků. Zmatený, na piču a totální ignorace. Teď už snad bude jen líp.

Zároveň nevím jak dokážu (ne)pravidelně vydávat. Záleží na ohlasech, na výsledcích týmu, na práci, na radosti z jiných her. Chuť zatím je vždy, jen se vždy dokopat a zasednout k tomu, ať k psaní nebo k FM. A co je pro mě podstatný, musím vždy narazit na nějakou dobrou, ideálně novou, hudbu, která mě baví u toho poslouchat. Tentokrát v tomto partu to bylo Soft Kill - Pretty face. S dalšími doušky vína se z toho začala stávat dost velká introvertní riot párty, ale musím se klidnit, za chvilku mě čeká rodinná večeře od přítelkyně :-D
Obrázek
Obrázek
Konečně jsem dohrál sezonu (teda během sepisování mi zbývá ještě pár zápasů, snad to nebudu muset všechno smazat, ale komplikace neočekávám :-)) Samozřejmě tenhle part bude takový rychlý, protože jsem využil stejné strategie jako naposled. Prostě podepsat všechno, co má víc jak tři hvězdičky. Jako chtěl si to nějak extrémně ztížit, ale to je tak otravné, když nemůžu někoho normálně udržet, že se to budu snažit prolítnout co nejdříve do třetí ligy, kde už mám nějaký "osobní" pravidla, jak bych se chtěl v té hře chovat, ale o tom později :-) Ovšem vyvaroval jsem se taktiky všechny hráče na zkoušku (nebo přestup a hned je vykopnout), všichni hráči přišli na doporučení skauta nebo se mi líbil atributově, když jsem na hráče narazil u jiného týmu, většinou to byl zrovna soupeř :-) Jinak samozřejmě potížisti typu "Myslím, že bych si zasloužil víc hrát" jsem nemilosrdně popravoval výpovědí. Takže hurá do toho!
Obrázek

Story time

Obrázek
Najednou mě začne něco olizovat, to mě probudí. Zjistím, že je to moje fenka Javelina. Lehce jí odstrčím a ona opět běží se zavrtat k mé přítelkyni pod peřinu, kde má své teplíčko. Já kouknu na telefon, zjistím, že už je čas vstávat, čeká nás dneska první zápas. Naštěstí domácí, takže nemusíme nikam cestovat daleko s týmem. Dám klasickou ranní studenou spršku vběhnu do kuchyně, zapínám stroj na kafe. S hrníčkem kávy si sedám na barovou stoličku a pročítám si zprávy na netu.
"Tyvole to je divný!" rychle vypnu iphone a hned ho zapnu "Do prdele co to je za schízu?!" běžím k posteli budím přítelkyni.
"CO JE DNESKA ZA DEN, KÁČKO?"
"hmmm nech mě, je sobota, ne? tak mě nech dospávat"
"ALE KOLIKÁTEHO JE!!!?"
"24. června. Né to bylo včera, takže dnes je 25. června"
"A ROK?"
"2022, co ti je, proč se ptáš na takový věci?"
"Tak to je v prdeli..."
"Co?"
"Mě se to asi jen zdálo všechno, vždyť jsme slavili postup do první ligy... To mě poser, nééé nééé nééé, tak tohle není zlý sen, to je zlá realita"
Sbalím se a jdu pěšky na stadion a přemítám se co se stalo. "Tak to se nic nestalo, žádní Sabolové, Ondráčkové, takový nikdo neexistuje. Musím to absolvovat znova a tentokrát doopravdy. To se mi fakt nechce, zase být v tom pralese."
Dotáhnu cígo, hodím na zem a típnu botou. Pak mi to dojde, tak moc mimo z toho jsem, zvednu nedopalek a hodím vajgl do koše. "No jasný!!!" zakřičím, já totiž v tom snu nekouřil, proto to bylo celý takový prapodivný. Třeba to bylo znamení úspěchu, muchlám krabičku zlatých máček a hážu do koše. "Další cígo si dám až se dostanu do první ligy! Což si moc nemyslím, protože v tom snu to vše šlo moc jednoduše"
Jdu směr stadion. Potkávám hloučky, zdravím. V hlavě mi to neuvěřitelně šrotuje, protože já ty hráče všechny znám a taky jsem všechny vyhodil nebo se na mě vysrali oni. Musím se z toho všeho poučit. Vzít to co vycházelo a chyby které jsem dělal, tak těm se vyvarovat! Ale brát to vše s rezervou. Sen je sen a realita, to je jiná hra!
Obrázek
Můj milovaný kádr aneb čistka se moc nekonáJelikož SI na to sere a nikdo se ČR nevěnuje, opět mám ty samé hráče jako v předešlém ročníku s jediným nepatrným rozdílem, ti hráči mají smlouvy na rok a s výplatami jako prase...

Martin Hurka, opět hráč, který tu nemá co dělat, protože výkonostně je někde mezi druhou a třetí ligou. Ovšem jeho výplata je dost vysoká, takže ho nikdo nechce a já to musím lepit, aspoň je fakt dobrý a pomůže nám. Plat 28k kč měsíčně.

Jan Kalas, asi nejlepší hráč mimo Hurku, dost rychlý i dobré zakončení. Ovšem pod smlouvou: 24k kč měsíčně.

Lukáš Čajkovský, druhý skvělý hroťák. 19k kč měsíčně.

Jakub Šimkovský, starý známý, z kterého opět udělám křidelního obránce. Smlouva 21k kč měsíčně

Michal Rapavý, přestárlý střední záložník, byl to jeden z mála, kterého jsem se dokázal zbavit, naštěstí o to samé stál i on, proto jsem ušetřili 19k kč měsíčně.

Jakub Grunert, další děda v záloze, moc se mu nechtělo, ale přesvědčil jsem ho k odchodu, plat měl kolem 20k kč měsíčně.

Tak ano, dobře počítáte! Platím měsíčně přes 90 tisíc korun českých měsíčně na vyplaty čtyřem hráčům, do toho pár mladíků má standartní smlouvy na 3,5k měsíčně.

Co musím uznat, tak jsem měl dost silný vygenerovaný hráče, především mladíky. Nadledvinky makaly jak o život, že adrenalinu jsem měl víc než stoupenci Vrábela při jeho tažení na Českou televizi. Maloval jsem si krásnou budoucnost stavěnou na mladících, doplněný o přestárlé debílky, kteří po sezoně skončí, nakonec jsem je stejně prodal, takže tento scénář se nekonal ani z 2%.
Jenže to dopadlo stejně jako vždycky, hned mi je podepsali kluby z vyšších pater. Jiří Belej se ani neohřál a byl hned v Liberci. Jakub Hladký šel po měsíci do Hradce Králové a Jaroslav Fischer do Českých Budejovic. Tím mé ambice o dobrém týmu trošku opadly. Takže jsem začal se rozhlížet. Nemohu říct, že bych úplně bezhlavě podepisoval, jen jsem podepsal snad všechny dostupný kluky do 17 let co byli ochotni přijít, abych vůbec měl nějaké hráče do U19.

Rozebírat posily asi nemá vůbec cenu, všechno no name jména. Omylem jsem podepsal Radka Šírla, chtěl jsem ho jako zkušeného do týmu, jenže pak jsem si vzpomněl, že má stopku kvůli nějakému pěstnímu souboji nebo co. Nevím přesně. Hledat to jsem línej, i když vím, že než tohle sepíšu, tak už bych to dávno našel.

Několik hráčů mi odehráli jen půl sezóny a v lednu odešli do divize nebo i ČFL. S tím už tak ale nějak počítám.

Co rozhodně nebylo dobré, tak to byli zaměstnanci. Nikoho jsem neměl. Samozřejmě, Danieli, vždyť tam máš záložku vyhledat zaměstnance. Ale jak mám kurva hledat, když to nemám jak vyfiltrovat, aby byli ochotní se se mnou vůbec bavit. Takže jsem dal inzerát na všechny pozice. Než jsem získal asistenta, tak začala skoro liga... ale stejně to bude potřeba časem protočit, teď to mám nastavený tak, že tam někdo prostě někdo je a můžu na něj hodit nějaké kompetence, který odmítám dělat.
Obrázek
Příprava na průjezd krajským přeborem
Přípravu jsem si teda dělal komplet sám. Skládání týmu od brankáře až po všechny na střídačce. Ani jsem neměl přehled, který hráč vůbec bude hrát, který je fakt dobrý nebo klíčový. Z totálním odporem jsem tedy skládal sestavy na všechny zápasy. Větší utrpení jsem snad nezažil v této hře.

Ještě k mému štěstí jsem samozřejmě si těch přáteláků dal co nejvíc, abych si ty rány krásně ještě osolil. Ale i přes náhodný výběr hráčů, o kterých jsem jen tušil, že na té pozici asi mohou hrát, jsem projel přípravu beze ztráty kytičky. YES KURVA, takhle se pozná talent, bez žádných vědomostí to tam sázíš jako Babiš řepku na pole a ono stejně vychází.
Obrázek
Příprava na jaro se už nenesla tak pozitivně. To je proto, že jsem nezapojoval svůj šestý smysl geniality a talentu a nechal přípravu na asistentovi. Úplný soulmate to není. Nevyhrává jako já lusknutím prstu a hlavně mi kouří před nosem a já to musím čichat a zbytečně mi dělá chutě. Po sezoně letí, chudák kdyby věděl. Ale je pravda, že přípravu měl trošku náročnější, ale na to kašlu. Když chceš úspěch, musíš se obklopovat úspěšnými lidmi! :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
I mistr tesař se někdy utne, já jen jednou!
Podzimu jsem se opravdu věnoval. Odehrál jsem každý zápas bez automatického výsledku nebo dovolené. Snažil jsem se zapojovat co nejvíce hráčů a točit to. Zapojit i nějaké talenty, ale pro ně jsem měl hlavně úkol v jejich kategorii, protože jak víme, tady se peníze vydělávají hlavně přes mládež. Proto podzim byl velice úspěšný, i když jsem jednou jsem rupnul, ale to mi nějak bylo fuk. Jednou se to stát může.
Obrázek
Jaro jsem už dost flákal, chodil na dovolený nebo jsem dával automatické výsledky, protože jsem už spěchal, abych dokončil sezonu a mohl něco napsat, protože úvod vyšel už před hodně velkou dobou. Proto ty výsledky taky už nejsou jako na podzim, ale mrzet nás to nemusí. Vše jsem si pohlídali a v předposledním zápase jsme potvrdili dominanci a mohli pomalu začít vymýšlet plán na další sezonu v soutěži o úroveň výš!

Bohužel to odskákal pohár ústeckého kraje, který jsme nezvládli a se Žatcem jsme prohráli a můj sen o prvním poháru se rozplynul.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Takže jsem ligu ovládli, statistiky jsme taky ovládli skoro ve všem. Ve finále úspěšná sezóna, ačkoliv jsem to čekal, tak jsem nakonec měl z toho radost, že taktika z minulého ročníku docela funguje a časem jsem jí i doladil. Doufám, že bude fungovat i další sezonu.
Bohužel co mě ve finále trápí, tak jsou hráči, které mám pod smlouvou. Opravdu byli klíčoví a ve finále těch peněz tolik nelituju. Dostal jsem asi milion korun odměn, takže to krásně pokrylo výdaje. Ti ovšem teď odejdou zadarmo jinam, protože pochybuju, že je znova podepíšu. Takže mě čeká velký skauting všech krajských soutěží a zkusím vysosat to nejlepší co bude k mání. Cíl je ovšem v divizi jasný, snadný udržení a ideálně střed. Stabilizace kádru a další rok postup do ČFL, kde už to začne být konečně zábavný!
Obrázek
Epilog
Jelikož tohle smolím podruhé, protože jsem omylem vypnul prohlížeč a o vše přišel, tak to po sobě už nemám sílu kontrolovat.
Další part očekávám přes příští týden, protože mě čeká týdenní dovolená, kdy budu doma sám a budu doooost času na všechno konečně!
Hlavně věřím, že mě save začne opravdu bavit, protože tohle bylo utrpení jak pro mě, tak i pro tu hru samotnou, kdy jsem jí často jen zapnul, zmáčkl mezerník a po hodině zase vypnul.
V dalším partu už mám v plánu se víc rozepsat o hráčích, taktice apod. Klidně bych to dal i sem, ale hráči, kteří za mě hráli, tak většina už teď hrát nebude a byla by to ztráta času jak pro vás! tak i pro mě :(

Pokud to opravdu někdo čte, tak má můj neskonalý respekt. A jestli to někoho baví a dokonce pobaví, tak tleskám nad hlavou! Tohle všechno píšu v rámci své terapie a úletem mimo realitu. V tomto kanclu neberu nic vážně, píšu dost z první, takže nic není připravované. Pouze výsledky ve FM beru vážně, to opravdu prožívám. Pokud někoho něco pohorší, tak sorry no, ale neposerte se, je to jen sranda. Jsem prostě takový, nemá to primárně nikoho urážet.
Měl jsem v plánu nadpisy udělat postupně v barvách duhy, ale to jsem si říkal, že to už by byla opravdu provokace :-D
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

Re: FK Litoměřicko vol. 2 - První rok, nejhorší je se probudit, nevědět a nemít kocovinu

13
tak vyžádal sis aspoň jeden komentář a jelikož jsem prakticky výjimečně v sobotu v podvečer doma, jdu ti splnit přání a doufám, že ti chutnala večeře :D no ale teď vážně, netušil jsem, že z toho máš takové "depky", hlavně v klidu, na tomhle to nestojí a dělej to jen jak máš čas a chuť, nikdo tě nenutí ;) ke hře samotné - soutěží jsi prosvištěl jak TGV, ačkoliv je fakt, že to jaro bych si takhle já osobně zkazit nenechal (Lovosice, to mi hned připomnělo Lovosáry z Okresního přeboru :D), vesměs si to nechávám na závěr, kdy mám jistotu postupu/titulu a nechávám hrát od začátku mlaďochy a nechám to asistentovi - ale tak postup je a to je hlavní

jinak uvidíš, co ti hráči no - mě třeba v mé hře překvapilo, že jich spoustu chtělo zůstat a podepsalo se mnou v pohodě a na hned ty poloviční kontrakty, i když jsem byl ještě tým ze zapadákova bez reputace ... k těm zaměstnancům - taky jsem nemohl nikoho najít, tak jsem to udělal vychcaně v tom, že jsem si našel týpka z místa bydliště/působiště a ten mi dělal prvního asistenta, který mi vyčistil filtr od těch, co ke mě nechtěli a zkvalitnil jsem to takto, včetně jej samotného, ale už jdu s křížkem po funuse ... jinak tipnu si, že překvapíš a Divizí proletíš hned na 1. místo ... a rozloučím se tak, jak říkávají šipkaři - tak ať to lítá!

PS: na duhu se vyser, takhle je to akorát
Obrázek

Re: FK Litoměřicko vol. 2 - Epizoda 2.5; radši mi vykej!

17
Cože? Epizoda půl?
Obrázek
Jelikož jsem doma, přítelkyně má práce nad hlavu, pes je nemocný, takže s ním není zábava, tak jsem se rozhodl udělat takovou mini epizodku.
- Ale copak copak, Danečku? Nemáš kamarády? Nemáš peníze?
- Ale né, jen nechci se s nikým potkávat a radši si tady vypíšu srdíčko, to snad chápeš. Nebudu tě ty můj démone podporovat v těch kratochvílích. To ti to nestačilo v sobotu na rodinné večeři?
- Myslíš jak jsi vytáhl dvě flašky, vytáhl krabičku a druhý den si fňukal, že to bylo naposled?
- Taky to bylo naposled, co jsem něco takového udělal
- Pravda, stejně to posereš a jestli to bude až o víkendu, tak i tak před tebou smeknu klobouček...
Obrázek
Storytime
: "Franto, ne nedávej mi to k tý hubě! Fakt to nechci, nééé ani doutník."
Franta: "Ále, postupový doutník musíš chtít, to je tradice"
: "Ne fakt nemohu, slíbil jsem si to"
Franta: "Dobře, když jsi teď tak vážný tak pojď bokem"

S předsedou jsem se sebral a šel bokem od oslav. To jsem to tak přehnal, že jsem odmítl kouřit doutník? Třeba mi chce říct dobré zprávy, jako že máme hodně peněz na další sezonu, které nemáme. Nebo mi dát nový plat, že si budu moct dovolit aspoň jednu zálohu na plyn, na který nemám?

Franta: "Hele za prvé bych ti chtěl strašně poděkovat, co jsi pro nás během jedné sezony dokázal"
: "Ale to nic, víš mám takovou předzvěst, že to dotáhneme spolu daleko. Měl jsem takový sen..."
Franta: "Hmmm dobrý. Rozhodně si Tě potřebujeme pojistit na další sezonu, takže pak si sedneme a probereme nový kontrakt. Víš, že rád ocením lidi, kteří za něco stojí, funguje to tak i u nás ve firmě a z tohodle chci taky udělat jednou dobrou firmu"
: (Tak přece jen bude na plyn) "Hele pokud budu mít dost velké kompetence to tady vézt a plno věcí dělat, tak jak potřebuji já, i když vím, že něco bude proti srsti, tak se dohodneme vždy. Zároveň potřebuju trošku brzdu, protože se často nechávám megalomansky unášet"
Franta: "To jsem rád, ale musím ti vyčíst i jednu věc a to je mládež!" Zadíval se mi hluboce do mých očí.
: (Tyvole možná jsem si ten doutník měl vzít, tohle skončí pánským koženým doutníkem...) "Nooo... co s ní?"
Franta: "No právě, máš vůbec představu jak si vedli?"
: "No snad dobře"
Franta: "Prosím Tě, vím, že má teď volno, ale měl by ses na to podívat"
: "Máš pravdu..."
Obrázek
Já už tomu mládí taky tak nerozumím
Je pravda, že jsem mládež hodně zanedbával, že to skončilo jen mým podepsáním "šedivých" hráčů a pokoupení všech těch co ke mně vůbec chtěli. A vlastně až dnes večer jsem se podíval, jak vůbec dopadli a k mému úžasu vlastně dobře! Je pravda, že jsem najal i manažera, ať se hráčům někdo pořádně věnuje. Bohužel toho jsem protočil třikrát. Hra asi nevygenerovala dost zaměstnanců, tak mi neustále je podepisovali a šli dělat manažery do jiných klubů. Kluky to neodradilo a pokračovali ve svých výkonech. Je pravda, že dva nejlepší mladíky hráli hodně za áčko...

Jiří Zeman jednoznačně nejlíp hodnocený hráč. Jen ty vole jsem byl třetí klub v tom roce, který ho podepsal, což jsem si nevšiml a nijak se mi to nesnažil říct. Takže za áčko nehrál. Samozřejmě je teď nasraný, že nehrál... debil.

Jiří Kroupa další důležitý mladík, který trénoval za áčko a dokonce řadu zápasů zaskakoval za zraněnýho nebo vykartovanýho Kubu Šimkovskýho. Stihl tedy 17 zápasů (vč. střídaních) a dal dva góly a tři asistence. Tím pádem za U19 toho tolik nestihl, ale i tak doufám, že ještě nějakou dobu u nás vydrží!

Marek Martan další hráč, se kterým se budu snažit pracovat, tak aby mi někdy aspoň trochu pomohl. Bojím se, ale že jeho vývoj zastaví náš klubový progres. Celou dobu odehrál za U19.

Karel Rosa a Denis Týce dva hráči, kteří nám to vystříleli a to 20 a 15 góly. Bohužel jejich potenciál je nulový, ale myslím si, že malou chvilku slávy si od vás zaslouží :-)

Jsou i další hráči, kteří by stáli za řeč, ale bojím se, že se u mě ničeho moc nedočkají. Pokud se nějak projeví, tak určitě se jim zpětně omluvím :-)

Obrázek
Rohy, vhazování a vlnění sítí
K mému úžasu kluci to docela šéfovali. Docela mě mrzí, že ačkoliv vím, že přes mládí tečou prachy, tak že jsem se na to skoro celý vysral. Ale jejich odměna je o to sladší. Hlavně pro mojí budoucí peněženku. Takže vlastně co ten Franta po mně chce. Když to funguje, tak do toho nejebej. Hlavně se to nesnaž vylepšovat. Všichni víme, jak toto funguje, hlavně v práci, že?
Obrázek
Obrázek
Co zamrzí, tak je ten pohár, ale proti Teplicím se nedivím. Kdo jiný by nás měl porazit než oni. Ale zas tak moc jsem nezaostávali 0:3 je dobrý výsledek. Rozhodně můžeme pomýšlet na další dobrý rok.

Ze statistik je vidět, že jsme naprostou většinou drtili. Dávali jsme nadílky a skoro nedostávali góly až na pár klubů.
Tak tyvole!!! Co se tam jako sakra dělo vždycky ty poslední kola? To byly nějaké písemky ve škole nebo proč tam kolabovali výsledkově? Bohužel na ty výsledky jsme prakticky doplatili a museli jsme se sklonit před Varnsdorfem a právem jim přenechat trůn o nejlepší tým ligy :(
Ale i tak tabulka vypadá dobře. Je na čem stavět a vzhůru do výšin! Tento save budu se snažit fakt co nejvíc tlačit mladíky, co u nás něco v U19 odehráli. Bohužel pak přijde hotový dorostenec a rovnou jdou do áčka, zkusím to omezit.
Obrázek
Plno statistik jsme naprosto ovládli, proto jsem zmínil výše kluky, kteří asi kariéru neudělají, ale statistiky nelžou a lví podíl na tom mají! Gratulace všem hráčům!
Pár hráčů z ostatních klubů jsem se snažil zlanařit, ale nechtějí o tom ani slyšet. Kde jsou sakra nějaké ambice? Ty jsou snad jen u hráčů v mém klubu...
Obrázek
Obrázek
Finanční gramotnost s RICHARD WATZKE, SINCE 1971
Finančně jsem se dostával do velkých propastí. Na tabulce je krásně vidět, kdy přišly prachy za účast mládeže v lize a poháru. A do kasy díky nim přiteklo 1,025m Kč. Tady doufám, že to potahají i příští sezonu.

Něco jsem dostal i pro áčko, ale bohužel nevím jak situaci zlepšit. Velký podíl na to mají výplaty hráčů, kde byly smlouvy jasně nastaveny už hrou. Nemáte nějaké rady jak to zlepšit? Asi jen čekat a doufat, že se dostaneme výše a budeme moct konečně někoho prodat, co?

Nechcete někdo výnosný TOKEN? Zhodnotím tisíckrát za měsíc, akorát ho nikdy nemůžete prodat? Fakt nechcete? Radovan Vávra vám přijde domů povyprávět o tom, jak těžký je být milionář a jezdit na měsíc na dovolenou s rodinou k moři.

Možná jsem neměl šponovat novou smlouvu na závratných 20 tisíc měsíčně. Jako přemýšlel jsem nad strategií dávat si minimum a zlepšit tak chod financí, ale řekl jsem si, že na to kašlu a dělal bych to jako reálně. Snažit se vysosat co nejvíce :-)
Obrázek
Obrázek
A to je asi tak vše. Teď už zase musím hrát. Už z toho nevytřískám víc. Kdybych psal pro hollywood, tak asi ještě nějakou epizodu bych z toho vymáčkl, ale ta už by definitivně byla o hovně asi jako tato :-)
Nic jestli to zvládnete přečíst, tak dík. Jdu si pro vínko pa!

Komenty pro moje pupíčky:
Pajinos: Jo na duhu seru. Hlavně ať jsme všichni na sebe hodní a máme se rádi aspoň trošku. K tomu je potřeba vzájemné porozumění. Jo taky doufám, že další sezonu prolétnu :-) I když ty posily nejsou zatím, nejsou vůbec žádný!!
RW: kdyby Žatec neměl ten chmel, tak další zbytečný město v tomhle státě, které bych asi klidně vypálil, ale jen trošku. Krajský pohár je taky jen trošku důležitý :-)
Facechecker: Děkuji ti pane. Epizodní storytime se budu snažit vždy aspoň trošku dělat :-)
lucky: Jsem rád, že tě to baví. Myslím, že je to prostě trošku jiné než ostatní. I když chápu, že je to pak náročnější na louskání všech těch myšlenek a příběhu. Někomu jde fakt jeno ty výsledky :-)

luvja ól
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

Re: FK Litoměřicko vol. 2 - Epizoda 2.5; radši mi vykej!

18
Zajímavý part, rychlý postup - tak to má být 😉 Já se tím i bavil, takže pokračuj. Ideálně nejen v psaní, ale i ve výsledcích, tzn. co rok to postup díky vítězství v lize 😂
A drž se s financemi, není to lehké, ale v Divizi teď můžeš podepsat zajímavé hráče na amatérské smlouvy, pokud se nepletu, takže bys nemusel tolik cálovat a díky postupu mladíků zase více vyděláš. Za mě je rada jednoduchá, zůstat případně rok dva v Divizi a vytlačit nahoru mladíky. Pak si podle mě vyděláš dost na další postup
Odpovědět

Zpět na „Manažerské zápisníky“