[FM23] [Databáze] Česká liga po Okresní přebory + Grafika

1
Tak je tu opět nový ročník a opět nová česká databáze. Tentokrát tam není tolik nových změn od poslední verze, co vyšla pro FM22 a proto je většina textu z minulé databáze, ale jsou tam určité změny.

Hned na začátek důležitá věc: Databáze se načítá zhruba 5-10 minut, vypadá to, že je to zaseklý, ale načítá se to, tak mě prosím nespamujte dotazy, že se to seklo.Fortuna:LigaTady je největší změnou rozdělení soutěží podle počtu týmů v Evropě. V základní verzi české databáze je pouze pouze play-off o lepší nasazení v MOL Cupu nebo verze bez nadstavby (která se hraje pokud má ČR 7 a více týmů v Evropě).
Nově je to teď nastaveno dle reality, tzn. pokud jdou do evropy 4 nebo méně týmů hraje se play-off o lepší nasazení do MOL Cupu. Pokud je počet evropských týmů mezi 5-6 tak se hraje play-off o evropu a pokud je 7 nebo více týmů v evropě tak odpadne nadstavba.
Další změnou je potřeba mít tréninková zařízení na úrovni Adequate (tímto se snažím simulovat, že týmy potřebují mít určité zázemí a určitý počet juniorských týmů)
Stadiony už měly před tím nastavenou povinou kapacitu 4000 míst k sezení a vyhřívaný trávník, pravidlo jsem rozšířil o možnost hrát 1 rok na stadionu který má aspoň 2000 míst k sezení, aby týmy měli čas na změnu.
Opraveno je počet střídání v zápase na 5 z 11 při max 3 střídáních.
Opět jsou nastaveny i peníze z televizních práv, kde tentokrát od sezony 2024/25 se zvýší ze 150 milionů na 350 milionů. (spekulace jsou, že to bude někde mezi 300-400 miliony, tak jsem zvolil střed)

Fortuna:Národní LigaPřipravované pravidlo o povinnosti mít vyhřívaný trávník od roku 2026 jsem zatím do databáze nedal, protože úplně není jasné, jestli to nakonec bude povinné.
Protože v reálu jsou opět určitá pravidla na infrastrukturu, tak jsem se to pokusil simulovat určitým nastavením.
Nově je potřeba mít stadion s nejméně 500 místy k sezení a mít tréninkové zařízení aspoň na hodnotě Basic.
Opět je přidán páteční televizní zápas, kdy si domácí tým vezme 90% z celkové částky za TV práva k zápasu (částka za vysílací práva zápasu je 100 tisíc Kč) + každý tým dostane 1 milion Kč za televizní práva, od sezony 2024/25 to jsou pak 2,5 milionů Kč.
Nově každý tým dostane 2,5 milionu korun za účast v lize (přichází to 1.8.), je to na základě rozhovorů s majiteli, kteří prozradili, že dostávají od svazu na sezonu něco přes 2 miliony
Další nové pravidlo je, že jsem nastavil limit maximálně 4 "B" týmů v lize (ČFL to tak nějak ignoruje kvůli play-off...)

ČFL/MSFLTady je největší změnou to, jaké je možné dávat smlouvy. Po důkladném hledání informací jsem našel, že někteří hráči mají i ve třetí lize profesionální smlouvy a proto jsem celou ČFL/MSFL předělal ohledně smluv. Nově hráčům, co tým považuje za hvězdu budete moct dát profesionální kontrakt, zbylým hráčům týmu pouze polo-profesionální kontrakt nebo dorostenecký kontrakt, mělo by být nemožné dávat amatérské kontrakty (hráči by měly sami požadovat aspoň polo-profesionální)
U kontraktů jsem si pohrál i s finančním ohodnocením, protože mi přišlo nemožný, že by tam hráči brali 30-40 tisíc, ale o financích toho více najdete v sekci Finance (víc dole)
Klasicky je opět nastaveno play-off o postup mezi ČFL A a ČFL B a porovnání týmů na 15 místě o sestup
Předělány byly i regiony nasazení týmů do jednotlivých soutěží, v simulaci se mi stalo, že 4 sezony za sebou sestupovali jen týmy z Čech a do MSFL to dávalo týmy z Pardubického kraje, co z pohledu na mapu dává smysl
Za účast v lize dostává každý tým 500 tisíc Kč
Nastaven limit u každé ligy maximálně 8 "B" týmů
Nastavena registrace hráčů (o té najdete víc informací v sekci Ostatní)
Týmy jsou i po těchto změnách stále polo-profesionální (polo-profesionální tým může dávat profesionální smlouvy, ale obráceně to nefunguje)
Nově rozvrh zápasů kopírují reálný rozvrh sezony

DivizeStejně jako u ČFL/MSFL byly změněny smlouvy. Klíčový hráči a hráči základní sestavy budou žádat polo-profesionální smlouvy, ostatním budou stačit amatérské. Nadějní junioři budou chtít juniorský kontrakt, ale ti co tak nadějní nejsou, těm by měla stačit jen amatérská smlouva.
Oproti staré db, jsem se rozhodl uzamknout počet týmů v Divizích (tedy 16 týmů u české části, 14 týmů u moravskoslezské části) je to jedna ze změn, kterou jsem udělal, když jsem pyramidu stavěl podruhé. Uvědomil jsem si totiž, že tok týmů mezi Divizí a ČFL/MSFL je v pořádku stejně tak to je i s krajskými přebory, proto není potřeba mít flexibilní ligu.
Nastaveny regiony pro každou ligu
Opět stejně jako u ČFL/MSFL mají divize reálný rozvrh zápasů.
Za účast v Divizi dostane každý tým 200 tisíc Kč.
Nastaven limit u každé ligy maximálně 8 "B" týmů u české strany, 7 "B" týmů u moravskoslezské strany
Nastavena registrace hráčů (o té najdete víc informací v sekci Ostatní)

Krajské přeboryKrajské přebory jsou poněkud těžší na nastavení, kvůli tomu, že nelze kontrolovat tok týmů. Co tím myslím je to, že ze Středočeského kraje postoupí jeden tým, ale z divize například vypadne 5 týmů a tím vzniká problém u dalších krajů. Proto používám v případě krajských přeborů flexibilní ligy, kdy se každá liga může rozšířit nebo snížit o dva týmy. Další věc, kterou používám je regionální nastavení lig s centrálními body. (vypadá to nějak takhle https://i.imgur.com/Gjpi4am.jpg)
Díky těmto nastavením přebývající týmy jsou potom umístěny přesněji do lig, například v pražském přeboru hrál Brandýs nad Labem nebo Kladno, protože středočeský kraj byl plný.
V přeborech také došlo k menší změně ohledně smluv, nově je možné, že se tým polo-profesionalizuje, protože lze nabízet polo-profesionální smlouvy klíčovým hráčům.
Opět nastaveny reálné rozvrhy zápasů + speciální rozvrhy pro ligy +/- 2 týmy , díky tomu nebudou vznikat díry mezi zápasy
Za účast v krajském přeboru každý tým dostane 120 tisíc Kč
Nastaven limit u každé ligy maximálně 8 "B" týmů
Nastavena registrace hráčů (o té najdete víc informací v sekci Ostatní)
Zablokován postup týmům "C", tak aby nemohly do divize

I.A TřídyProtože i u I.A třídy je tok týmů kontrolovatelný, není potřeba mít flexibilní ligy + díky regionálnímu nastavení s centrálními body se týmy drží ve správných krajích případně jdou do ligy, co jim je nejblíže.
Všechny týmy jsou amatérské, tudíž lze nabízet jen amatérské smlouvy.
Za účast v lize každý tým dostane 75 tisíc Kč
Nastaveny reálné rozvrhy zápasů
Nastaven limit u každé ligy maximálně 8 "B" týmů
Nastavena registrace hráčů

I.B Třídy


Úplně stejné jako u I.A třídy, lze kontrolovat tok týmů, tedy není třeba flexibilní liga. Opět jsou nastavené regiony s centrálními body.
U některých soutěží jsou porovnávací play-off o postup nebo sestup (o počtu postupujících nebo sestupujících záleží na regionu)
Všechny týmy amatérské, tedy lze nabízet jen amatérské smlouvy
Za účast v lize každý tým dostane 50 tisíc Kč
Nastaveny reálné rozvrhy zápasů
Nastaven limit u každé ligy maximálně 8 "B" týmů
Nastavena registrace hráčů

Okresní Přebory


A poslední hratelná soutěž, která je nováčkem v české db, jsou okresní přebory. Okresní přebory jsou stejně problémové jako Krajské přebory, jediný rozdíl je v tom, že jsou poslední aktivní ligou a tím pádem se určitý problémy řeší sami. I tak okresní přebory jsou nastaveny flexibilně a to o dost víc než krajské přebory. U některých soutěží lze stoupnout nebo klesnout i o 4 týmy, záleží na okresu a na tom zda je poslední ligou v daném okresu (protože pak je problém s doplňováním týmů).
Rozvrhy zápasů také nejsou nastaveny tak jako je zbytek pyramidy a to z jednoho hlavního důvodu, soutěží je myslím 80, na 99% když začnete v okrese hrát, tak hned postoupíte a pak jakmile váš "B" tým postoupí tak okresy vypnete, proto si osobně myslím, že nemělo cenu trávit desítky hodin nastavováním naprosto přesného rozvrhu zápasů.
Nastaven je správně začátek soutěže, konec soutěže, začátek a konec zimní pauzy.
Prostudoval jsem všechny okresy a vím, že určité okresy mají různé šílenosti s nadstavbami a nevím čím dalším, bohužel kvůli tomu, že potřebuju aby liga byla flexibilní nešlo tyhle věci dělat, protože bych je musel nastavit pro každý počet týmů zvlášť.
Speciálně problémové okresy jsou Chomutov, Ostrava-město a Trutnov a to protože jsou rozděleny na dvě skupiny...Protože by bylo šílený to mít jako dvě různé ligy z mnoha důvodů, tak je to nastaveno jako jedna liga, co je rozdělena na dvě skupiny, s tím, že se hraje postupové a sestupové play-off. Naštěstí Ostrava i Trutnov to rozdělení letos už zrušili, ale Chomutov je tvrdohlavý...
Opět jsou nastaveny regiony s centrálními body, kdyby náhodou začali docházet týmy v nějakém okrese.
Za účast v lize každý tým dostane 20 tisíc Kč
Nastavena registrace hráčů

Ostatní změnyTak ta hlavní změna je ohledně registrace hráčů, první a druhá liga jsou nastaveny ohledně registrace tak jak to bylo nastavené od SI.
Od ČFL/MSFL až po Okresní přebory je stejná registrace hráčů, můžete registrovat maximálně 99 hráčů, s tím že hráči do 22 let není třeba registrovat, maximální počet mimo EU cizinců v základní jedenáctce je 5 a maximální počet hráčů registrovaných za "A" tým, kteří můžou nastoupit za "B" tým je 5.
U každé ligy, která to tak má v realitě, byly nastaveny penaltové rozstřely při remíze
Po přečtení směrnic ohledně smluv, jsem nastavil minimální plat pro profesionální smlouvu na 10 tisíc Kč měsíčně.
Další větší změna se týká "C" týmů, některé týmy mají i tento tým, problém byl, že v případě například Slovácka nebo Dukly Praha je ten "C" samostatný tým (na jejich webech o těch týmech nic nenajdete a když jsem viděl fotku Slovácka "C" tak tam fakt nikdo profesionálně nehraje). Proto jsem se rozhodnul ze všech "C" týmů udělat samostatné entity (stejně jako ve španělsku např. Barcelona "B") s tím, že kromě Slovácka a Dukly "C" všechny ostatní týmy působí jako "C" týmy, ale Slovácko a Dukla jsou pouze amatérské přidružené kluby. (takže teď lze začít kariéru klidně v nějakém "C" týmu)MOL Cup- Přidány televizní zápasy i v dřívějších kolech a přidáni vítězové krajských pohárů
- mám rozpracovanou novou verzi, kde by pak měly být všechny týmy z divize i vítězové krajských pohárů, ale ještě není dokončena

Tipsport CupTady je menší změna, první ročník se odehraje normálně, potom je rok pauza (kvůli kolidování zápasů kvůli MS) a pak se hraje zase normálně
Hráči na zkoušce mohou hrát v zápasech
Semifinále a Finále se hraje na Maltě jako ve skutečnosti
První tři týmy v lize mají v Tipsport Cupu "B" tým, dále se ho účastní 6 náhodných týmů z první ligy, 4 náhodné týmy z druhé ligy a 4 náhodné týmy ze Slovenska

Krajské poháryKrajské poháry byly rozšířeny, aby obsahovaly i menší počet týmu z okresů, týmy z vyšších pater jsou nasazeny do pozdějších kol, vítězové pohárů se kvalifikují do MOL Cupu
Ligová pyramida junioři

Juniorská pyramida byla dost radikálně změněna, protože když jsem v FM21 testoval jak db funguje a jak dobře se hraje, tak jedna věc pro mě hned byla trnem v oku bylo to, že týmy, které ve skutečnosti dorost mají nejsou nijak zvýhodněny oproti těm co ho nemají. Naštěstí jsem v hlavě měl hned systém jak to celé změnit a zároveň to udělat zábavnější a lehčí na simulaci.
Všechny ligy odpovídají realitě, pouze "B" týmy byly nahrazeny týmem z nižší ligy (celou pyramidu jsem tvořil prosinec/leden, proto je to na základě výsledků z té doby), pokud tým nemá ve skutečnosti dorost v lize, ta ligu nehraje. Takže pyramida odpovídá skutečnosti, pouze je rozdíl v tom, že okresní přebory jsou v pyramidě I.B třídy.
Teď asi všichni přemýšlíte nad tím, co teda dělají ty týmy bez dorostu? Tady je ta moje skvělá myšlenka, ono vlastně hrají ligu, ale přitom jí nehrají, jak to funguje popíšu na libereckém kraji. Liberecký kraj má nejnižší dorosteneckou ligu přebor (4.liga), takže zbylé týmy jsou v 5.lize. A funguje to jednoduše, vezmou se všechny týmy a vznikne pohárové play-off, kde se hraje jeden zápas každé kolo, dokud nezbydou jen 4 týmy, které jsi to spolu rozdají v ligové části každý s každým 2x (tedy 6 kol) a pouze první postoupí do 4.ligy.
Tenhle způsob je naprosto skvělý v mnoha směrech, za prvé pokud prohraje váš tým jeden zápas tak končí (pokud se nedostal do krajského poháru U19) tak už si nezahraje kromě přáteláků žádný zápas. Tímhle se šetří strašně simulace a hra je tím rychlejší, zadruhé hráči z těchto týmů nemohou získat zápasové zkušenosti (tím jsou zvýhodněny týmy s dorostem v lize), zatřetí spousta týmů (například v Praze) hraje na jednom stadionu a ve skutečnosti by se tam všichni nevešli, takže to řeší problém i s odkládanými zápasy a poslední zlepšení je finanční stránka, protože dorost co hraje ligu dostává peníze (dotace), zatímco dorost co hraje mimoligovou ligu nedostává nic.
Díky těmto změnám možná někteří z vás i ten dorost povedou, jen aby zajistily postup do ligy.😂😂
Hodně byly změněny finance, protože v dotacích na mládež se točí dost velké peníze.
Přidány byly také regionální akademie a Akademie Cup o pohár Karla Poborského, v reálu jsou akademie do U15, ale ve hře jsou udělány jako do U17.

1.Dorostenecká liga
- za účast každý tým dostane 8 milionů Kč
- první až třetí tým se kvalifikuje do ALL Stars Cupu
- vítěz se dostane do UEFA Youth League
2.Dorostenecká liga
- má 3 divize
- za účast každý tým dostane 2,5 milionů Kč
3.Dorostenecká liga
- má 5 divizí
- za účast každý tým dostane 1 milion Kč
4.Dorostenecká liga
- krajské ligy
- za účast každý tým dostane 250 tisíc Kč
5.Dorostenecká liga
- I.A třídy
- za účast každý tým dostane 125 tisíc Kč
6.Dorostenecká liga
ve skutečnosti okresní soutěže. ale ve hře nazvané jako I.B třídy
- za účast každý tým dostane 75 tisíc Kč
7.Dorostenecká liga
- mimoligová liga
- týmy nedostávají žádné peníze (týká se i mimoligových lig, co jsou součástí ať už 5 či 6 ligy)

Kvůli přidání turnaje Zlatý Kahan, jsem trochu předělal mezinárodní juniorské poháry. A ano vím, že CEE Cup pořádá Sparta a Zlatý Kahan Baník Ostrava a All Stars Cup Slavia a Bohemka, ale tady ty turnaje působí hold trošku jinak a nemám rád když nějaký tým mám účast zajištěnou bez jakýchkoliv výsledků.

Krajské poháry
- každý kraj má pohár, vítězové pohárů se kvalifikují do Národního Mistrovství U19

Národní Mistrovství U19
- hraje se na konci sezony
- vítěz obdrží 500 tisíc Kč, poražený 250 tisíc Kč
- vítěz se kvalifikuje do All Stars Cupu

CEE Cup
- hraje se na začátku sezony
- do turnaje jde vítěz a poražený pražského U19 poháru, vítěz středočeského U19 poháru a vítěz plzeňského U19 poháru

Zlatý Kahan
- hraje se na začátku sezony
- do turnaje jde vítěz a poražený moravskoslezského U19 poháru, vítěz olomouckého U19 poháru a vítěz zlínského U19 poháru

All Stars Cup
- hraje se v lednu
- je to turnaj do 18 let
- kvalifikují se do něj 1-3 tým v 1.dorostenecké lize, vítěz Národního Mistrovství U19 (případně poražený pokud vítěz byl do 3. místa v lize)

Týmy, které mají ve skutečnosti sdílený tým dorostu, mají v dané lize každý svůj tým a zároveň mají nastavenou spolupráci (hrají spolu přátelák a sdílejí skauting)

Počasí

Strávil nespočet hodin laděním počasí. Na základě dat z Archiv počasí a chmi kde jsem sledoval různé denní data z meteorologických stanic, vzniklo 14 nových počasí, 13 krajů (Praha a Středočeský kraj jsou dohromady) a CZ-Hory (to se týká měst a obcí, které se nacházejí nad 580 metrů). Ze simulací vyšly vcelku dobré výsledky, například v srpnu v Praze bylo kolem 30 stupňů a v prosinci se hrálo v Jablonci a Liberci na sněhu s teplotami kolem 0.

Historie

Byla dodělána částečná historie okresních přeborů (někde jsou díry kvůli tomu, že nemám dané týmy v db), jinak od první ligy po I.B třídu by ligová historie měla být kompletní (aspoň od roku 2005). Protože jsem si pořídil knížku Encyklopedie našeho fotbalu, která obsahuje výsledky prvních tří lig od roku 1896 až po 1997 tak jsem trochu přidal i té starší historie.
Byla přidána i historie k některým klubům, které hrávali v 90.letech druhou ligu (pamatuju si Ostrava-jih, Sparta Krč a ještě nějaký týmy)
Dále byla přidána pro všechny ligy historie za sezonu 2021/22, přidána klubová historie pro týmy z ČFL/MSFL a Divize za sezony 2020/21 a 2021/22.

Stadiony

Protože v FM je stěhování mezi stadiony úplně rozbité, tak jsem se snažil udělat to tak, ať to aspoň není moc nereálné. Pokud má tým například dvě hřiště, tak na hlavním hřišti/stadion vždy působí jen první tým, zbylé týmy hrají na tom druhém (přestože ve skutečnosti to tak není) a to z důvodu, kdyby se náhodou stěhoval tým nebo stavěl stadion, tak se přesune pouze první tým, Pokud jsou všechny týmy na jednom stadionu, tak se při přesunu vždycky všechny přesunou. Proto pokud to šlo tak první tým je vždycky na stadionu sám.
Dál jsem se snažil pomoct trošku hře s těmi přesuny, ale bohužel to pak bylo ještě vtipnější, uvedu příklad: Líšni jsem nastavil, že na první ligu má alternativní stadion Městský fotbalový stadion Srbská, takže po postupu se Líšeň přesunula do Zlína, ale hrála na stadionu v Srbské 😂a pak po pádu do druhé ligy hrála ve Zlíně...😂Takže bohužel s těmi přesuny zatím nic nenadělám.
Dále jsem přesunul MFK Vyškov do Drnovic, protože dle rozhovoru, co jsem četl tak plánují, že první tým tam bude hrát dlouhodobě.
Celkově byly u všech stadionů upraveny rozměry trávníků a majitelé stadionů.

Databáze Změn
Přidány byly jen chybějící týmy, co postoupily z III.tříd, seznam všech týmů je zde:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Síň Slávy


Toto je místo, které je dedikováno legendám, kteří se rozhodli podpořit tuto překrásnou databázi:

dexter07
köbe
Majaman
Krejcak
petamax (steam)
Kousek

Patří jim velké díky a jste opravdovými legendami.
Grafika + Databáze

Loga jsou ke stažení zde: https://mega.nz/file/EXpV3KrD#JqrT6G0Ql ... 3xcm9eSEjM


a teď to hlavní databáze:

Steam: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2888927265

Mega: https://mega.nz/file/FHQzGYrY#BirGEfqUf ... QEBWDHJgHs


Tak naštěstí jsem si většinu věcí připravil už předem tak s tím nebylo tolik práce, nejhorší bylo vyměnit moje týmy za ty co nově byly vytvořeny do oficiální databáze, pokud v databázi narazíte někde na tým se jménem "Bruntál Zaniklý 1 nebo něco podobného" tak mi napište, je tam potřeba dát ten tým z oficiální databáze. Největší změna je rozhodně změněný rozsah reputací na každé úrovni, aby týmy v Divizi a ČFL/MSFL dokázaly dostat víc peněz od sponzorů než týmy z nižších pater. Pokud máte databázi ze steamu tak prosím klikněte na ten palec nahoru, případně si jí dejte i do oblíbených, pomůžete potom dostat databázi na vyšší příčky ve vyhledávání. (minulý rok byla na steamu třetí nejoblíbenější hned za německou a francouzskou db) Pokud někdo chce podpořit tuto tvorbu tak můžete klidně něco poslat na účet 1201370010/3030.

A radši ještě jednou na konec, databáze se dlouho načítá 5-10 minut, buďte trpělivý, vypadá to, že se to seklo, ale nahrává se to, proto mě prosím nespamujte s komentáři "je to seklý", díky
Naposledy upravil(a) Tenshi dne 23 dub 2023, 11:44, celkem upraveno 7 x.

Re: [FM23] [Databáze] Česká liga po Okresní přebory + Grafika

5
blekyna píše: 15 lis 2022, 21:01 Jsi fakt borec. Je to doopravdy neskutečná práce.
Chci se jen zeptat na tvou zkušenost z FM ka, jak se tvá databáze chová s ostatními databázemi z jiných států. Konkrétně, vytvořil jsi spoustu nových týmů, měst a stadionů do hry.
Nepere se to s ostatními ID z jiných databází?

Díky za odpověď.
Je možný, že se možná prát budou, ono jde o to v jakém pořadí se budou jednotlivé databáze nahrávat do hry, pokud se první načte česká a potom ostatní, tak by to problémy nemělo způsobit, ale celkově s databáze kde je spousta změn bych kombinoval hlavně s něčím kde nejsou nová ID.

Re: [FM23] [Databáze] Česká liga po Okresní přebory + Grafika

6
Dík,

já mám také nahrány mega rozšíření - Anglii a Skotsko cca po "8 ligy", ale je možné, že jsou přímo v databázi hry.
Ještě se Tě zeptám, zda máš v plánu pustit se do Slovenska. Ono by stačilo po třetí ligu. Prostě využít týmy co jsou v databázi. Ale je mi jasný, že je to mazec. Ani Slovákům se do toho asi nechce. Ale z hlediska hry FM23 a regionu Střední Evropy už chybí jen to Slovensko. Ono zase vytáhnout na vrchol Inter a nebo Nitru by byla zajímavá výzva.

Re: [FM23] [Databáze] Česká liga po Okresní přebory + Grafika

9
Diehard_CZ píše: 16 lis 2022, 12:41 Ahoj,

super práce. Chtěl bych se zeptat jak je to s rozpisem zápasů Fortuna:Ligy. Stává se, že se podzim ukončí s odloženými zápasy, které se dohrávají v lednu před startem jara. Nevím, jestli to jde přesně upravit nebo čím to je, ale podle všeho je tam nastaveno více kol na podzim než je reálné. Díky za odpověď
To je způsobené Mistrovstvím světa v zimě, v dalších sezonách to pak není, aspoň mám pocit

Re: [FM23] [Databáze] Česká liga po Okresní přebory + Grafika

10
köbe píše: 16 lis 2022, 11:04 skvělá práce, diky 👍 jen otázka: už mám ve své DB (bez národních pravidel) vytvořený nějaký města a stadióny, nebude se to hádat? případně kdybych kdybych udělal merge databázi, mám první načíst svojí a pak do ní mergnout tvojí nebo naopak? podotýkám že bych chtěl tvé změny
Tak asi by záleželo, co by se načetlo do hry jako první, ale každopádně by tam asi byly duplikáty, určitě jde udělat merge, myslím že nejdřív načteš moji a tu spojíš s tou druhou, popravdě úplně si nejsem jistý, protože je to něco, co moc nedělám

Re: [FM23] [Databáze] Česká liga po Okresní přebory + Grafika

11
blekyna píše: 15 lis 2022, 21:19 Dík,

já mám také nahrány mega rozšíření - Anglii a Skotsko cca po "8 ligy", ale je možné, že jsou přímo v databázi hry.
Ještě se Tě zeptám, zda máš v plánu pustit se do Slovenska. Ono by stačilo po třetí ligu. Prostě využít týmy co jsou v databázi. Ale je mi jasný, že je to mazec. Ani Slovákům se do toho asi nechce. Ale z hlediska hry FM23 a regionu Střední Evropy už chybí jen to Slovensko. Ono zase vytáhnout na vrchol Inter a nebo Nitru by byla zajímavá výzva.
Slovensko dělá Tagaros z FMSlovakia mám pocit, ten to má snad po 4.ligu i s hráčema, takže mu moc konkurenci dělat nechci

Re: [FM23] [Databáze] Česká liga po Okresní přebory + Grafika

12
Tenshi píše: 16 lis 2022, 15:30
blekyna píše: 15 lis 2022, 21:19 Dík,

já mám také nahrány mega rozšíření - Anglii a Skotsko cca po "8 ligy", ale je možné, že jsou přímo v databázi hry.
Ještě se Tě zeptám, zda máš v plánu pustit se do Slovenska. Ono by stačilo po třetí ligu. Prostě využít týmy co jsou v databázi. Ale je mi jasný, že je to mazec. Ani Slovákům se do toho asi nechce. Ale z hlediska hry FM23 a regionu Střední Evropy už chybí jen to Slovensko. Ono zase vytáhnout na vrchol Inter a nebo Nitru by byla zajímavá výzva.
Slovensko dělá Tagaros z FMSlovakia mám pocit, ten to má snad po 4.ligu i s hráčema, takže mu moc konkurenci dělat nechci
Top by bylo spojená databáze česko slovenská.

Re: [FM23] [Databáze] Česká liga po Okresní přebory + Grafika

13
Tenshi píše: 16 lis 2022, 15:24
Diehard_CZ píše: 16 lis 2022, 12:41 Ahoj,

super práce. Chtěl bych se zeptat jak je to s rozpisem zápasů Fortuna:Ligy. Stává se, že se podzim ukončí s odloženými zápasy, které se dohrávají v lednu před startem jara. Nevím, jestli to jde přesně upravit nebo čím to je, ale podle všeho je tam nastaveno více kol na podzim než je reálné. Díky za odpověď
To je způsobené Mistrovstvím světa v zimě, v dalších sezonách to pak není, aspoň mám pocit
Jo to tak bude, ale nešla by třeba i posunout termínovka podzimu? Hrálo se do 12.11. a ve hře se to vždy utne o dva týdny dřív pokud se nepletu.

Re: [FM23] [Databáze] Česká liga po Okresní přebory + Grafika

14
Diehard_CZ píše: 16 lis 2022, 16:32
Tenshi píše: 16 lis 2022, 15:24
Diehard_CZ píše: 16 lis 2022, 12:41 Ahoj,

super práce. Chtěl bych se zeptat jak je to s rozpisem zápasů Fortuna:Ligy. Stává se, že se podzim ukončí s odloženými zápasy, které se dohrávají v lednu před startem jara. Nevím, jestli to jde přesně upravit nebo čím to je, ale podle všeho je tam nastaveno více kol na podzim než je reálné. Díky za odpověď
To je způsobené Mistrovstvím světa v zimě, v dalších sezonách to pak není, aspoň mám pocit
Jo to tak bude, ale nešla by třeba i posunout termínovka podzimu? Hrálo se do 12.11. a ve hře se to vždy utne o dva týdny dřív pokud se nepletu.
Úplně nevim, já jsem moc tu první sezonu neřešil, protože kvůli MS jsou ty rozpisy zápasů u všech lig trošku rozhádaný, důležitý je to pak od druhé sezony dál. Ono ten posun je nastaven přímo u ligy v Additional Help, tak tam můžeš různé věci měnit

Re: [FM23] [Databáze] Česká liga po Okresní přebory + Grafika

20
Tenshi píše: 24 lis 2022, 22:05
zulis1234 píše: 24 lis 2022, 21:29 Všiml jsem si že v oficiální databázi je Baník most-souš a u tebe je tvořen nový Baník Most-Souš
Jo protože jsem ho tvořil v době, kdy tohle ID bylo Baník Souš a pak už jsem si nevšimnul, že to jenom přejmenovali. Takže jupí, strávím tak hodinu přelejváním těch věcí z jednoho ID na druhé 😂😂
Pardon, já se to snažil upravit podle sebe ale bez úspěchu proto jsem to napsal :D jinak věřím že to musí být pěkná piplačka :D A nevím jestli je to jen u mně ale proč hraju ze Slavii Pohár hejtmana Zlínského kraje? :D :D
Odpovědět

Zpět na „Databáze“