Re: Česká liga po Okresní přebory + Grafika (FM22)

41
k těm hráčům, našel jsem nějaké aktivní registrace:

Tomáš Řepka - TJ Sokol Červené Janovice (v poslední Tiki-Taka říkal, že teď si dává pauzu kvůli studiu na trenéra a zase až bude mít čas, tak pomůže)
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... ab7d1c2c8d

Petr Švancara - FK Střelice (ten to střídá jak ponožky)
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... 921445c926

Marek Heinz - FC Sigma Hodolany
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... d7f547e69e

Vratislav Lokvenc - FC Libišany
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... 52ba51741d

Radoslav Látal - FK Brodek u Přerova (myslím, že už ale jenom trénuje v Polsku)
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... e16613b613

Roman Hubník - SK Chválkovice
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... 69a26be4ba

Tomáš Bernady - TJ Olbramice (potkali jsme se s nimi ve III. třídě a měl tam pár startů)
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... 8e97898545

Milan Pacanda - SK Chvalovice
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... 52b0882022

David Limberský - TJ Jiskra Domažlice
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... c81c263827

René Bolf - FK Vigantice
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... abb51d216f

Milan Baroš - FK Vigantice
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... 51bd7753bd

Vladimír Šmicer - SK Dolní Chabry
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... 4a6c611272

Pavel Nedvěd - FK Skalná
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... b5274026a4

Jan Koller - AFK Smetanova Lhota
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... 57c3de6182

Tomáš Ujfaluši - TJ Sokol Stará Ves
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... 11e05b8291

Miroslav Matušovič - MFK Havířov (už asi jen trenér ale)
https://is.fotbal.cz/hraci/informace-o- ... 9ede9e0000
Obrázek

Re: Česká liga po Okresní přebory + Grafika (FM22)

42
Tak po delším čase přináším opět nějaké ty novinky,

začnu s něčím, co pravděpodobně moc lidí nezajímá ale vytvořil jsem něco přes 40 dalších národů, který jsou "ID free" tedy nejsou v nich přidané další věci a díky tomu jsou kompatibilní s jakoukoliv databází a protože mě baví dělat šílenější formáty soutěží tak hodně z nich líp udělané ani nenajdete, takže pro zájemce zde.

Teď asi to zajímavější k české db, byl jsem trošku dost demotivovaný práci na ní, protože bylo potřeba udělat asi 50 týmů (tedy přidat města, stadiony, návštěvnosti atd.) a jeden tým zabere něco kolem 40 minut udělat, protože editor zapisuje každou změnu zhruba 4-5 sekund, protože je v db přes 450 tisíc změn. Naštěstí už je to celé hotové a pak se mi tak nějak motivace i vrátila změnit nějaké věci.
Jednou z novinek je, že jsem zablokoval "C" týmy v krajských přeborech, v divizích je nechci, takže mají zakázáno jít výš.
Vítěz 1.dorostenecké ligy se kvalifikuje do Uefa Youth League, takže je zase o důvod víc chtít mít dobrý dorost.
Předělány jsou krajské poháry (jak dospělé tak juniorské) tak aby nezáleželo na stadionu (když se Líšeň například přestěhuje do Zlína tak pak dorost hrál zlínský krajský pohár)
Přidány regionální fotbalové akademie a Akademie Cup o pohár Karla Poborského, normálně jsou ty akademie jen U15, ale ve hře jsou udělány jako U17.
Týmy jsou přeřazeny v ligách podle sezony 2022/23.
Přidány jsou u všech soutěží první tři pozice za sezony 2020/21 (tady je to všude prázdné, protože soutěže byly přerušeny) a 2021/22.
U Fortuna ligy jsou změněny peníze za TV práva od sezony 2024/25 ze 150 milionů na 350 milionů.

Aktuálně pracuju na menší změně u MOL cupu, kde pohár bude rozšířen ještě o jedno předkolo, protože 14 vítězů krajských pohárů bere místo nějakým týmům z divize, tak bude tedy lehce rozšířen.
Dále pracuju na přidání statistik ze sezon 2020/21 a 2021/22 k týmům od ČFL/MSFL až po kraje (aktuálně jsou hotové všechny týmy v ČFL a MSFL)
A poslední věc, která je rozdělaná je změna reputací všech týmů od ČFL až po okresy, tady se jedná o velkou změnu, která bude mít vliv na finance.

Ohledně financí tady byla menší diskuze tak zkusím vysvětlit jak co funguje.

První a nejdůležitější věc podle mě je si uvědomit, že hráč bude mít vždycky výhodu, protože vždycky přijde na způsob jak zneužít určitých mechanik.
Nejdřív asi dost důležitá otázka, jak vlastně testuju finance? Většinu asi napadne, že simuluju několik sezon a pak jen převezmu týmy, abych viděl finance, ale tenhle způsob by byl moc zdlouhavý. V databázi mám nastavené finanční pravidla, které platí od ČFL až po okresy a pokud srovnání příjmů i výdajů překročí určitý limit tak týmům dávám mínusové body, takhle potom jen lehce simuluju 5 sezon a vidím kolik týmů dostávalo tresty.
Teď vezmu pro porovnání starou db z FM21, kde jsem nastavil, že pokud týmy budou na konci sezony příjmy vs výdaje horší jak -5 milionů tak dostanou -12 bodů a výsledek? V ČFL a MSFL dostali všichni mínusové body až na "B" týmy, v Divizi 40-50% týmů v lize mělo mínusové body, kraje a níž už to bylo v pořádku, protože týmy jsou z 90% amatérské.
A teď vezmeme aktuální databázi a nastavíme to, že týmy nesmí na tom být hůř než -2,5 milionu za sezonu a výsledek? Nikdo nemá mínusové body ani v ČFL/MSFL ani Divizi.
Po podrobnějším zkoumání zjistíme, že týmy v ČFL/MSFL jsou na tom za sezonu kolem -1 milion až +250 tisíc. Týmy v Divizi jsou na tom ještě lépe kdy jsem nikoho neviděl být v mínusu a většina týmů končila v +500 tisíc až +1 milion.
Takže tohle vybalancování způsobí, že týmy si budou moci dovolit vylepšovat týmové zařízení a nakupovat i lepší hráče a tím být víc konkurenceschopný proti hráči samotnému.

Bohužel hra od určité úrovně reputace týmů dává každému klubu stejné sponzorské smlouvy, takže například týmy v krajském přeboru dostávají stejné peníze ze sponzoringu jako tým v okrese, což je reálně prostě blbost, ale bohužel to nejde nastavit líp.
Proto čím v nižší lize hráč začne, tím lehčí to bude mít, protože si dokáže udělat velký polštář v amatérských soutěžích, ale takové věčné šetření má zbrzdit Divize a ČFL/MSFL případně pravidla pro hraní Fortuna Národní Ligy.
Ta brzda je v tom jak jsou nastavené smlouvy v jednotlivých soutěžích, I.A Třídy , Krajské přebory ,Divize , ČFL/MSFL , Národní Liga .
Z toho lze vypozorovat, že hra samotná by vám měla začít bránit dávat smlouvy bez mzdy v Divizi a v ČFL/MSFL by měly být zakázány a v případě postupu do Národní ligy by se tým automaticky měl profesionalizovat.
Takže aktuálně jsou z mého pohledu finance dobře vybalancované, protože týmy v Divizi i v ČFL/MSFL jsou teď schopné víc konkurence schopné a dokážou si přivést i lepší hráč či si vylepšit zázemí, co v předešlých verzích nebylo úplně možné a to bylo i jedním z důvodů proč postupovat bylo tak snadné, protože konkurence prostě neměla finance.
Doufám, že tímhle je tedy víc jasné proč jsou větší peníze za účasti v lize a velké odměny za účast v juniorských soutěžích, není to proto, aby to měl hráč lehčí, ale proto, aby kluby ovládané počítačem dokázali být konkurence schopné.

Zakoupil jsem si také FM23 a hned jsem se šel podívat na českou ligu a musím říct, že je to dokonce ještě horší než minulý rok... Jestli někdo hraje českou ligu, která je přímo od SI tak musí být dobrej masochista, protože z toho co jsem viděl tak to spíš působí, že na to nesáhly ani jednou od minulého roku. Tohle je seznam, co jsem zaznamenal:

- jako každý rok chybí peníze za TV práva, týmy jsou nonstop v TV a dostanou za to celkem obří nulu...
- pořád tam je česko-slovenský super pohár, přestože se hrál snad dvakrát a nebyl o to žádný zájem
- Pardubice se přestěhují na jejich nový stadion, do Jihlavy...
- střídání hráčů 3 ze 7...
- pokud má ČR 4 kluby v kontinentálních soutěžích tak se playoff hraje o nasazení do MOL cupu, pokud jich má 5 tak se hraje o nasazení do MOL cupu, hmm takhle mám pocit že to nefunguje SI...
- stále ve hře neexistuje Havířov a další města...
- pravidlo, že za "B" tým můžou hrát jen max 2 hráči z "A" týmu je jejich výmysl, protože nic takového v pravidlech není... (viz hráči z "A" týmu Sparty, co hráli za Spartu "B" bylo jich snad 6)
- schopnosti a pozice mnoha hráčů jsou dost divný, jako by je dělali před rokem...

No co už, aspoň už Hušbauer a Stanciu nejsou legendy Sparty. Ono celkově hra je jen doslova facelift FM22, to že jako velkou změnu berou zisk licence UEFA je hezké, ale jako někdo kdo trénuje převážně v Asii a Jížní a Centrální Americe v tom velkou věc nevidím... A celkově i ty ostatní "headline" změny by v minulosti byly nanejvýš malé vedlejší změny.

Takže pokud třeba byste chtěli přispět na celé převádění české db do FM23 tak klidně můžete poslat nějaký příspěvek na účet 1201370010/3030 .
Odpovědět

Zpět na „Databáze“