Návrat na piedestal #8

22
Championship
14. kolo: Birmingham City – Ipswich Town 1:1 (50‘ Bacuna – 47‘ Jones)
Dlouho jsem doufal v to, že bychom mohli uhrát bezbrankovou remízu. Ale dokázali jsme vstřelit branku, ale neudrželi jsme vedení. To, že jsme dneska inkasovali, byla dosti nešťastná náhoda. I tak ale bod bereme.
Obrázek


15. kolo: Bournemouth – Ipswich Town 2:0 (15‘ Solanke, 50‘ Shelvey)
Tohle bylo další zklamání. Opět jsme nebyli schopni předvést vůbec nic a opět jsme prohráli. Tentokrát jsme ale byli alespoň schopni něco ukázat alespoň před brankou soupeře. Bylo to ale k ničemu, poněvadž jsme neuspěli bodově.
Obrázek


16. kolo: Ipswich Town – Luton Town 0:1 (46‘ Warrington)
To, co jsme dneska předvedli bylo naprosto, ale naprosto děsivé. Nejenom, že jsme opět prohráli, ale ta inkasovaná branka mě bude strašit ještě dlouho. Dalším problémem pak bylo, že jsme nedokázali na tuhle podivnou branku reagovat.
Obrázek


17. kolo: Ipswich Town – Preston North End 2:1 (33‘ Thomas, 82‘ Jackson – 88‘ Riis)
Po delší době opět hrajeme proti celku, který nám je kvalitativně blíže. Povedlo se to, v co jsem doufal, poněvadž jsem tak nějak cítil, že bychom mohli zrovna dneska bodovat. Opět je ale škoda, že jsme inkasovali.
Obrázek


18. kolo: Oxford United – Ipswich Town 1:0 (15‘ Ndiweni)
Souboj dvou nováčků nedopadl tak, jak by se nám líbilo. Sice se nám nepovedlo uspět, opět jsme pořádně nevystřelili, ale alespoň se nám povedlo udržet nízký počet inkasovaných branek. Je to smutné, jelikož zrovna minulý zápas se nám docela povedl.
Obrázek


19. kolo: Huddersfield Town – Ipswich Town 2:3 (40‘ Lees, 90+1‘ Helik – 26‘ McNeill, 43‘ El Mizouni, 47‘ Jackson)
Tohle je paráda. Poprvé jsme dokázali vstřelit více než dvě branky, poprvé jsme zvítězili na půdě soupeře. To by mohlo být zlomem, po kterém se nám začne dařit a pravidelně bodovat, což nás přivede k vytoužené záchraně. V zápase se navíc zranil Matt Olosunde, chybět bude až 4 týdny.
Obrázek


20. kolo: Ipswich Town – Queens Park Rangers 3:1 (22‘ Jackson, 31‘ Jones, 34‘ Chaplin – 85‘ Johansen)
Pokračujeme v dobrých výkonech a dokonce se nám daří i střílet branky. Vypadá to, že vítězství na půdě soupeře s týmem udělalo zajímavé čáry. V prvním poločase jsme dominovali, v tom druhém se pak už zápas spíše jenom dohrával.
Obrázek


21. kolo: Hull City – Ipswich Town 2:0 (14‘ Estupiňan, 79‘ Roberts)
Bohužel dneska jsme to nezvládli. Proti Hullu to bylo z naší strany velmi jednoduché, hráli jsme dobře. Byli jsme možná nejlepším týmem v dosavadní kariéře, ale prostě jsme neuspěli v koncovce. Ukázala se tedy naše oprávněná kvalita.
Obrázek


22. kolo: Ipswich Town – Blackburn Rovers 1:0 (69‘ McNeill)
Tohle bylo zase velmi povedené. Povedlo se sice vstřelit jenom jednu branku, ale i to stačilo k tomu, abychom získali tři body. Problémem ale je zranění Conora Chaplina, který bude chybět tři týdny, což rozhodně není příjemné.
Obrázek


23. kolo: Ipswich Town – Swansea City 0:0
Souboj proti asi nejhoršímu týmu soutěže, alespoň dle tabulkového umístění, se nám úplně nepodařil. Udrželi jsme alespoň bezbrankovou remízu, což je taky asi pozitivní. Navíc Walton dneska chytil i penaltu.
Obrázek


24. kolo: Queens Park Rangers – Ipswich Town 2:1 (27‘ Richards, 69‘ Hugill – 72‘ Berry)
Na některé týmy začínáme potkávat již v odvetách, tak jako dnes. Tohle se nám ale nepovedlo, protože jsme nedokázali získat body. Byl bych rád i za remízu, ale nebylo to ani to. Máme za sebou přes polovinu zápasů soutěže, zatím jsme patnáctí se šestibodovým náskokem na zónu sestupu.
Obrázek


25. kolo: Middlesbrough – Ipswich Town 3:1 (4‘ (p) a 41‘ (p) McNair, 44‘ Kouyaté – 55‘ Ahadme)
Po prvním poločase bylo hotovo. Domácím se povedlo vstřelit hned tři branky, dvě z nich z toho penalty. Byl to velmi náročný první poločas. Po změnách v přestávce se nám povedlo brzo snížit, ale nic více se tak nestalo. Končíme tedy rok 2023 na osmnáctém místě s 27 body, čtyři body nad sestupem.
Obrázek


 • Na listopadový sraz reprezentací byli nominováni: Janoi Donacien (Svatá Lucie), Elkan Baggott (Indonésie), Tawanda Chirewa (Zimbabwe), Charlie McNeill a Philip Clarke (Anglie „20“), Emmanuel Okunowo (Nigérie „20“), Alex Graham (Kypr „21“), Cameron Stewart (Severní Irsko „21“), Rio Oudnie-Morgan a Jake Whelan (Severní Irsko „19“), Jesse Ayoola (Polsko „21“), Matt Healy a Edwin Agbaje (Irsko „21“), Kai Ludvigsen (Wales „21“), Bayli Spencer-Adams (Guayana).
 • Před zápasem na Oxfordu jsem podepsal novou smlouvu v Ipswichi.
  Obrázek
 • Atmosféra v kabině je poměrně dobrá.
  Obrázek
 • Vedení je naštěstí se mnou spokojeno.
  Obrázek
 • Fanoušci jsou také spokojeno.
  Obrázek
 • Finance klubu jsou dobré, ale musíme zlepšit budoucnost.
  Obrázek
 • Náš další program:
  Obrázek
__________________________________________________________________________________________________________
to Tyrioak: Až na to, že nedáváme moc branek, je to docela dobré. Konečně jsme hodně odskočili ze zóny sestupu. Je to konečně o něco lepší. Doufám, že se nám povede udržet ta liga v této sezóně. Pak by mohli přijít lepší zítřky.
to vonTrips: Je to náročné, ale doufám, že se nám povede vydobít letos záchranu. Možná už v zimě přijdou pořádné posily a povede se nám vyskočit výše v lize.

Návrat na piedestal #9

24
Přestupy
 • Odchody:
  • Už pár dní byly domluveny některé odchody z našeho týmu. Kupříkladu se jedná o Grega Leigha, který vypadl ze sestavy a byl nespokojený. Jeho novým zaměstnavatelem se stal Portsmouth, který zaplatil 13 tisíc liber.
   Druhým je pak Richard Keogh, který zestárnul, a tak dostal šanci si ještě zahrát doma. Keogh posílí Sligo Rovers, a to za 2,5 tisíc liber.
   Posledním pak je Nick Hayes, který získal angažmá v Bournemouthu (WTF?). Bournemouth nám poslal 1,5 tisíc liber.
  • Na hostování odchází: Freddie Ladapo (Exeter City), Kyle Edwards (Wycombe Wanderers), Cameron Evans a Cole Dasilva (Lincoln City), Cillian O’Connell (Chatham Town), Harvey Griffiths (Wrexham), Max Robson (Bradford City), Rico Richards (Torquay United).
  • Opouští nás nakonec i Luke Berry, který se neprosadil do sestavy a byl velmi znepokojen. Nakonec odchází do USA, do San Jose Earthquakes, a to za rovných 150 tisíc liber.
  • Do Walsallu zamířil také Joe Pigott, který u nás nehrál. Walsall za něj zaplatil 35 tisíc liber.
 • Příchody:
  • Stejně jako odchody, domluvili jsme i posily. Jedná se třeba o Jacka Byrneho, který přichází z irského Shamrocku Rovers, a to zadarmo.
   Dalším je pak Jamal Lowe, kterého jsme vykoupili z Bournemouthu, a to za 1,5 milionů liber. Konečně přišel pořádný hráč na hrot.
   Poslední posilou podepsanou ještě před přestupovým období pak je Rico Richards z West Bromwich Albion, kam jsme poslali 500 tisíc liber.
  • V samotném závěru přestupového období jsme přivedli mladého stopera, který rozšířil konkurenci. Jedná o Godfreda Boakye, a to na hostování z celku Birmingham City.Championship
26. kolo: Ipswich Town – Nottingham Forest 3:0 (4‘, 5‘ a 11‘ McNeill)
Toto bylo přímo geniální! Po deseti minutách bylo hotovo, předvedli jsme fantastický výkon. Ve druhé půli jsme spíše už jenom kontrolovali výsledek, ale stačilo to. Hned se ukázali dvě nové posily. Navíc porážka Nottinghamu se počítá, když právě soupeř bojuje o postup.
Obrázek


27. kolo: Millwall – Ipswich Town 1:1 (16‘ Voglsammer – 64‘ McNeill)
Tohle byl zvláštní zápas. Nejprve nám rozhodčí neuznali branku, dle dostupných záběrů to vypadalo, že udělal chybu. Následně Walton chytil penaltu, už druhou. Nakonec jsme dokázali vybojovat alespoň remízu, což nám asi dneska stačilo.
Obrázek


28. kolo: Ipswich Town – Wigan Athletic 2:0 (31‘ Lowe, 76‘ Ahadme)
Souboj s týmem z pásma sestupu jsme zvládli na výbornou. Tři body jsou naše a mohu s klidem říci, že jsme se dostali z toho nejhoršího. Už nejsme toliko ohroženi sestupem, teď už to bude, doufám, jenom klidný střed tabulky.
Obrázek


29. kolo: Blackpool – Ipswich Town 0:1 (19‘ Lowe)
Dnešním vítězstvím jsme jasně dokázali, že už se s námi nesmí počítat v boji o záchranu. Sice to letos bude už asi nuda, ale důležité je, že jsme se dostali do klidu. Sice nás v závěru začali soupeři už přehrávat, ale naštěstí se nám povedlo neinkasovat.
Obrázek


30. kolo: Peterborough United – Ipswich Town 1:2 (24‘ Burrows – 21‘ a 43‘ (p) Chaplin)
Dokázali jsme vyhrát i dneska, což je opravdu fantastické. Měli jsme ale štěstí, že se nám povedlo ještě před koncem poločasu zápas otočit. S tímto zápasem nám zavírá přestupové období a my jsme teď dokonce blíže bojům o postup než bojům o záchranu. Kdy by to byl řek ještě před startem sezóny.
Obrázek


31. kolo: Ipswich Town – Birmingham City 2:0 (73‘ (p) Chaplin, 84‘ (VG) Fuhr Hjelde)
Dámy a pánové!!! My začínáme normálně hrát legálně o postup… Ne, dobře, zklidníme se. My jsme dokázali zvítězit i dneska, což je velmi povzbuzující. O výsledku zápasu jsme rozhodli až v samotném závěru, díky penaltě a vlastní branky.
Obrázek


32. kolo: Ipswich Town – Sunderland 2:4 (2‘ a 44‘ Lowe – 79‘ Duffy, 86‘ Möller,90+3‘ Maatsen, 90+6‘ Pritchard)
Myslím si, že v Anglie pojem „Csaplárova past“ asi nikdo nezná. Ale my jsme do ní teda hodně padli. V první půli to bylo hodně dobré, ale v té druhé jsme úplně odpadli. Hlavně pak v posledních 15 minutách jsme úplně odpadli.
Obrázek


33. kolo: Ipswich Town – Brighton&Hove Albion 0:0
Bod ze zápasu s Brightonem asi bereme všemi deseti. Předvedli jsme velmi dobrý výkon, bohužel jsme ale nedokázali vstřelit branku. Oba zápasy s Brightonem právě skončili bez branek. Problémem ale je zranění Charlieho McNeilla, který bude absentovat až sedm týdnů (problémy se zády).
Obrázek


34. kolo: West Bromwich Albion – Ipswich Town 1:2 (43‘ Scarlett – 62‘ (p) Chaplin, 68‘ Ahadme)
Dneska jsme předvedli velmi dobrý výkon. Sice až ve druhé půli, ale stálo to za to. Před zápasem jsem doufal v alespoň zisk bodu, ale dneska jsme to rozjeli. Velmi klíčová výhra, protože nás posouvá zase o něco výše a do většího klidu ohledně záchrany.
Obrázek


35. kolo: Ipswich Town – Bournemouth 1:2 (43‘ (p) Chaplin – 15‘ Ferreira, 66‘ Solanke)
Tohle bylo teda hodně podivné. Sice jsme hráli dobře, ale nedokázali jsme proměnit žádnou naši pořádnou šanci. Bohužel jsme prohráli, což nás dosti mrzí. Ale o co nám vlastně jde, když už jsme se dokázali dostat do klidného středu tabulky. V zápase jsme ztratili Dominica Balla, chybět bude až 3 týdny.
ObrázekFA CUP
3. kolo: Ipswich Town – Cambridge United 2:0 (2‘ Lowe, 36‘ Ahadme)
Vstup do posledního poháru se nám naštěstí povedl. Loňského ligového soupeře jsme zvládli porazit i poněkud pozměněné sestavě. Byl to skvělý výkon, ale opět pouze jen první poločas. V tom druhém se spíše jen dohrávalo.
Obrázek


4. kolo: Ipswich Town – Nottingham Forest 1:0 (43‘ Chaplin)
Zvládli jsme to a dokázali jsme postoupit. Tohle bylo hodně těžké utkání, hlavně teda pro nás. Dokázali jsme rozhodnout krátce před přestávkou. Ve druhé půli jsme teda převážně už jenom bránili a snažili jsme se neinkasovat. Ale povedlo se to…
Obrázek

Obrázek
 • V kabině panuje dobrá nálada.
  Obrázek
 • Vedení je velmi spokojené.
  Obrázek
 • Fanoušci jsou velmi spokojení.
  Obrázek
 • Finanční situace je dobrá, na konci sezóny bude ale lepší.
  Obrázek
 • Náš další program:
  Obrázek
____________________________________________________________________________________________________________________________
to Tyrioak: Vypadá to na klidný střed tabulky. Opravdu klidný střed tabulky a klidná záchrana.

Re: Návrat na piedestal #9

26
No tak paráda, záchrana už v podstatě proběhla, teď už jen ladit taktiku a tým na příští sezonu. Vyhlédnout si pár posil, připravit se na prodej nepotřebných a další sezonu se zas o kousek posunout.... Taky být připraven na prodej klíčových hráčů, protože mě musím říct docela vykradli 😁

Re: Návrat na piedestal #9

27
stejně jako u kolegy z Barrow i zde dopředu gratuluji k udržení Champu :) máte můj respekt, já si tam vždy našel tolik skvělých týmů, za které bych to rozjel, ale neměl jsem odvahu

finance držíš relativně zdravé a vůbec ti nezávidím, že ti vedení stanovilo tolik preferencí, jak chtějí, abys hrál - já jsem se to vždy snažil dostat pryč, ale povedlo se mi to snad jednou

hodně zdaru do dalších kol a rovnou i příští sezony (vzhledem k syndromu druhé sezony)
Obrázek

Návrat na piedestal #10

28
Championship
36. kolo: Luton Town – Ipswich Town 1:1 (45+1‘ Adebayo – 79‘ Evans)
Udělali jsme dneska jednu chybu, a díky ní jsme přišli o tři body. Na druhou stranu, povedlo se nám srovnat zápas, takže jsem asi spokojený. Zápas to však byl ale vyrovnaný, takže je remíza pro oba celky spravedlivá. Každopádně můžeme konstatovat, že na případný boj o postup je to už asi daleko, za to však k případnému sestupu však taky.
Obrázek


37. kolo: Preston North End – Ipswcih Town 0:2 (31‘ a 65‘ Byrne)
Předvedli jsme další skvělý výkon, obzvláště pak Jack Byrne exceloval. Preston se tak stává jeden z dalších týmů, se kterým jsme ani jednou letos neprohráli. Navíc jsme díky dnešku překročili klíčovou hodnotu 50 bodů, které by měli stačit k záchraně.
Obrázek


38. kolo: Ipswich Town – Oxford United 1:0 (63‘ Jones)
Poprvé jsme dokázali porazit Oxford, tým, se kterým jsme dokázali loni postoupit. Jelikož jsme v minulém kole dokázali zdolat hranici 50 bodů, dovolil jsem si dneska lehce prostřídat naší sestavu. I tak jsme dokázali zvítězit.
Obrázek


39. kolo: Ipswich Town – Stoke City 4:1 (12‘ a 71‘ Chaplin, 66‘ El Mizouni,70‘ Byrne – 45+2‘ Brown)
Jakmile jsme inkasovali tu branku v závěru poločasu, obával jsem se o výsledek. Ale ve druhé půli jsme předvedli fantastický výkon a přejeli jsme jednoznačně Stoke City. Jsem s takovýmito výkon nadmíru spokojen. Dnešním zápasem jsme se navíc definitivně zachránili. Už nás nic nemůže poslat dolů.
Obrázek


40. kolo: Sheffield United – Ipswich Town 0:2 (6‘ Lowe, 19‘ Ball)
Dokázali jsme to a vyhráli jsme na Sheffiledu. Předvedli jsme výkon, který si jednoznačně zasloužil vítězství. Povedly se nám dvě akce a dali jsme dvě brzké branky. Ve druhé půli už jsme udržovali výsledek, abychom to nějak zvládli dokopat.
Obrázek


41. kolo: Ipswich Town – Coventry City 1:0 (24‘ Lowe)
Opět jsme rozhodli jednou jedinou brankou. Byla to ale velepovedená střela, možná i branka sezóny. Ve druhé části zápasu se už zápas spíše jen dohrával. Naštěstí jsme neinkasovali a zápas vyhráli. Nyní jsme se přiblížili postupu dokonce na šest bodů.
Obrázek


42. kolo: Cardiff City – Ipswich Town 0:2 (22‘ Byrne, 66‘ Lowe)
Dámy a pánové!!! My regulérně bojujeme o postup! Předvedli jsme další skvělý výkon. Dokázali jsme zvítězit ve Walesu, připsali si skvělé tři body. Klíčové pro mě je i to, že se daří prosazovat i mladým hráčům, které postupně do sestavy zapracováváme.
Obrázek


43. kolo: Ipswich Town – Hull City 4:1 (3‘ El Mizouni, 38‘ Lowe, 67‘ McNeill, 73‘ Chaplin – 1‘ Traoré)
Tohle mělo teda start. Velmi brzo se povedlo vstřelit oběma týmům branku, což bylo super teda pro diváky. El Mizouniho branka ale byla naprosto fantastická. Zápas jsme nakonec rozhodli a soupeře docela jej smetli. Boj o postup se nám začíná přibližovat.
Obrázek


44. kolo: Blackburn Rovers – Ipswich Town 1:0 (27‘ Hedges)
Nečekalo nás lehké utkán, neboť soupeř bojuje ještě o přímý postup. Povedlo se nám ale zahrát dobře, bohužel jsme ale nevyhráli. Jelikož nám už ale opravdu v tomto zápase o nic nešlo, byla to jenom taková dohrávka. Prohráli jsme totiž a ztratili jsme jakékoli šance, protože naši všichni konkurentu vyhráli, na to, abychom se alespoň probojovali do play-off o postup.
Obrázek


45. kolo: Ipswich Town – Huddersfield Town 1:1 (90+6‘ Lowe – 44‘ Rudoni)
Jelikož už o nic nehrajeme a o nic už nejde, mohl jsem si dovolit prostřídat sestavu. Nechal jsem hrát hráče, kteří u nás nemají jistotu. Chtěl jsem vidět nějaké zajímavější hráče. Pozitivní je, že jsme dneska alespoň neprohráli.
Obrázek


46. kolo: Swansea City – Ipswich Town 2:1 (82‘ Muskwe, 87‘ Obafemi – 45+2‘ Evans)
Poslední zápas jsme nezvládli, dokonce jsme prohráli. V závěru prvního poločasu se prosadil nádherně Lee Evans. Bohužel ve druhé půli se povedlo, již sestupujíci Swansea zápas otočit. Zajímavá to rozlučka s touto sezónou, kterou nakonec zakončujeme na hezkém 9. místě.
Obrázek

FA CUP
Osmifinále: Newcastle United – Ipswich Town 2:1 (40‘ Isak, 79‘ Saint-Maximin – 25‘ Byrne)
Bohužel se dnes ukázalo, že zatím ještě nemáme na týmy z Premier League, respektive na ty z horní poloviny Premier League. Sice jsme dlouho dokázali vzdorovat výrazně silnějšímu celku, ale nakonec se ukázala kvalita. Končíme tak i v FA CUPu, ale došli jsme poměrně daleko.
Obrázek
Obrázek

Zhodnocení posil
 • Pozitivní
  • Lewis Gibson – Vypracoval se na klíčového stopera. Skvělá a klíčová posila.
  • Jack Byrne – Klíčová posila pro hru v ofenzívě. Najednou se nám začalo dařit. Byl velmi cítit.
  • Jamal Lowe – Konečně střelec do našeho týmu. Asi nejlepší posila v této sezóně.
 • Neutrální
  • Rolando Aarons – Očekával jsem, že bude konkurencí na pravém křídle. Ale bohužel spíše jen tým doplňoval. Vyloženě nezklamal…
  • Euan Pollock – Mladá naděje do útoku. Ale zatím jen a jen naděje.
  • Marc Bola – Tak nějak průměr. Bude mít čas na prosazení se.
 • Negativní


 • V zápase proti Prestonu NE jsem dosáhl na metu 100 zápasů na lavičce Ipswich Town.
  Obrázek
 • Skončil Carabao Cup. Skončil FA CUP.
 • Na březnový sraz reprezentací byli nominováni: Jamal Lowe (Jamajka), Alex Graham (Kypr „21“), Jake Whelan (Severní Irsko „18“), Jesse Ayoola (Polsko „21“), Edwin Agbaje (Irsko „19“), Tawanda Chirewa (Zimbabwe), Elkan Baggott (Indonésie), Bayli Spencer-Adams (Guayana), Janoi Donacien (Svatá Lucie), Tete Yengi (Austrálie), Seydil Touré (Senegal „23“), Alex Graham (Kypr „21“), Rio Oudnie-Morgan (Severní Irsko „19“), Jake Whelan (Severní Irsko „18“), Jesse Ayoola (Polsko „21“), Marc Bola (DR Kongo), Jamal Lowe (Jamajka), Janoi Donacien (Svatá Lucie).
 • Přehled sezóny.
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
 • Vyhrál jsem Manažera měsíce březen.
  Obrázek
 • Na červnový sraz reprezentací byli nominováni: Jack Byrne (Irsko), Tete Yengi (Austrálie), Emmanuel Okunowo (Nigérie „20“), Elkan Baggott (Indonésie), Bayli Spencer-Adams (Guayana).
 • V kabině panuje dobrá nálada.
  Obrázek
 • Vedení je se mnou spokojeno.
  Obrázek
 • Podpora fanoušků je skvělá.
  Obrázek
 • Finanční situace je dobrá.
  Obrázek
_________________________________________________________________________________________________________
to vonTrips: Záchrana naprosto v klidu. Dlouho to vypadalo, že budeme hrát i o postup, ale bylo to nereálné. Forma byla dobrá, uvidíme, jak na ni navážeme...
to Tyrioak: Pro mě osobně to byla klidná sezóna. Cíle splněny. Nadcházející přestupové období může být klíčové, neboť ukáže směrování klubu....
to Pajinos: "Syndrom druhé sezóny" bude nebezpečný, ale věřím, že to zvládneme. Finance jsou náročné, ale věřím, že v případě příchodu nějakých úspěchů a postupů by to mohlo být v klidu. čeká nás ale ještě náročná cesta.

Re: Návrat na piedestal #10

29
Fantastická sezona. Klidný střed a náznak do příští sezony, že se bude hrát minimálně o play-off, protože ta forma ke konci byla úžasná. Teď se popasovat s přestupákem a bude to v klidu. Trošku závidím finance, já vzhledem j malému stadionu mám malé příjmy a vždycky jdu do těžkého mínusu a vytáhnou mě až prémie na konci, lépe řečeno na začátku sezony....
Odpovědět

Zpět na „Manažerské deníky“