Zranění & zdravotnické centrum – představení novinek pro FM 18

Vydání nového dílu se blíží, a tak se na nás valí jedno video za druhým. Po oznámení novinek, představení týmové chemie, rozboru změn ve skautingu a uvedení novinek v taktice přichází čas na zranění – a také na informace o nich ve zdravotnickém centru . Přinášíme ucelený a přehledný souhrn všeho, co ve videu zaznělo.

Omluvte kvalitu screenshotů, k dispozici nejsou žádné oficiální materiály.

Co to je zdravotnické centrum a v čem nám to pomůže?

Tak především, v letošním ročníku budou hrát lékaři, fyzioterapeuti nebo výkonnostní trenéři (sports scientists) mnohem významnější roli, než tomu bylo doposud. Dostane se vám podrobnějších informací o současných zraněních a většího množství rad, jak jim v tréninku předejít.

Podobně jako datoví analytici, také výkonnostní trenéři byli uvedeni do hry loni, ale jejich přínos se dal srovnat s Markem Jankem ve Spartě. To se změní.

Výkonnostní trenéři vám budou posílat informace o fyzické připravenosti vašich hráčů, zatímco fyzioterapeuti se budou moci soustředit výhradně na samotnou léčbu.

A díkybohu, konečně jim přidali i vlastní atributy – konkrétně přebírají atribut fyzioterapie a mají i svůj vlastní → sportovní fyziologii (sports science), což je věda, která se zabývá studiem lidského organismu během pohybové aktivity.

Zpětnou vazbu od výkonnostních trenérů naleznete v novém okně – ve zdravotnickém centru (medical centre).

Jednoduše řečeno se jedná o místo, kde naleznete veškeré informace o fyzické stránce svých svěřenců. Od prostého přehledu (viz screen nahoře), přes posouzení rizika zranění, výpis současných zranění až po jejich historii a souhrn sezony. Postupně si projdeme každou záložku zdravotnického centra.


➡ Přehled

Prohlédnout si jej můžete na screenshotu nahoře.  Zcela navrchu zjistíte, kdo je hlavou tohoto oddělení a krátké shrnutí současné situace (jaká je týmová zátěž, ohrožení hráči, porovnání zranění v letošní a minulé sezoně).

V prostřední, nejrozsáhlejší sekci, je přehled hráčů, jimž (bezprostředně) hrozí zranění. Z pozice manažera byste měli posoudit jejich zápasovou a tréninkovou zátěž, pravděpodobnost zranění, kondici a celkové riziko zranění.

Dole na vás čekají dvě okna – jedno obsahuje seznam aktuálně zraněných hráčů, druhé hráče, kteří se zrovna vrátili po zranění.


➡ Posouzení rizika

Na této obrazovce se dozvíte, jak upravit tréninkovou zátěž tak, abyste snížili pravděpodobnost zranění. Nahoře v prostředním okénku najdete přehled nadcházejících utkání, vpravo pak současnou tréninkovou zátěž a tréninkové zaměření. V hlavní části obrazovky se dozvíte, kterým hráčům v současné situaci hrozí zranění.

Např. první hráč (Wagué) je v ohrožení kvůli velké zápasové zátěži, zatímco Zárate a Pereyra se vracejí po rekonvalescenci, a proto jsou náchylnější na zranění. Sloupec „pravděpodobnost zranění“ (injury susceptibility) vám dokonce napoví, který hráč trpí na opakovaná zranění.

Díky těmto informacím budete přesně vědět, kdy v tréninku hráčům ubrat a kdy jim naopak naložit pořádné tréninkové dávky.

Konkrétní informace o zdravotním stavu jednotlivých hráčů naleznete v jejich profilu pod záložkou „Hlášení“ (viz screenshot výše). Prohlédněte si hráčovu historii zranění, jeho současný fyzický stav nebo dobu a typ léčby.


➡ Současná zranění

Jo, je to přesně tak, jak očekáváte. 😇 Přehled současných zraněných hráčů.


➡ Historie zranění

Detailní souhrn všech zranění, která váš tým v sezoně potkala. Pěkně pohromadě budete mít srovnání s ostatními ligovými celky, nejčastější týmové marody, časovou osu s množstvím zranění po měsících, a to včetně součtu zranění podle jejich závažnosti, a pochopitelně klasický seznam všech zranění (sloupce se závažností, diagnózou, zda v zápase/v tréninku, kdo hráče léčí a dobu léčby).


➡ Shrnutí sezony

Zajímá vás, kteří hráči vás na lékařských výdají stáli nejvíc? Jste na správném místě. Dostane se vám informací o počtu zranění konkrétního hráče (včetně porovnání s minulým ročníkem) či o délce absence ve dnech (potažmo týdnech, měsících) a také v procentuálním vyjádření s ohledem na probíhající sezonu.


➡ Hlášení v doručené poště

Protože žádný manažer přeci nemá času nazbyt, bude vám například váš hlavní fyzioterapeut posílat přehledné hlášení o současných a nedávných zraněních v týmu, včetně klasických podrobností, jako jsou typ zranění, délka léčby apod.

Bonus: Během týdne bylo na Twitteru oznámeno jedno drobné vylepšení – bude možné požádat vedení o přechod z amatérského na poloprofesionální stav.

Jak se vám nová vylepšení líbí? Máte se zraněními problémy nebo se jim zdárně vyhýbáte?

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více